71 درصد از سیاره ما پوشیده از آب است، از اقیانوس‌ها گرفته تا دریاچه‌ها و از کوهستان گرفته تا دره‌ها. با گذشت زمان، نام و مرز آن تغییر کرده تا منعکس‌کننده وقایع سیاسی، جغرافیایی و تاریخی باشد.

گروه رسم زندگی قرن نو آنچه تغییر نکرده، توانایی این دریاچه‌ها، تالاب‌ها و خلیج‌های طبیعی در ایجاد حس آرامش و شگفتی در بازدیدکنندگان است. از فی فی در تایلند گرفته تا دریاچه تاهو در ایالات متحده، آبی‌ترین و زلال‌ترین آب‌ها در هر جای سیاره زمین را در لیست زیر ببینید.

 ۱. بورا بورا، پلی نزی فرانسه 

بورا بورا، پلی نزی فرانسه

 بورا بورا که محل اقامتی بسیار مجلل در پایه‌های بالای آب است، گردشگرانی را از سراسر کره زمین به خود جلب می‌کند که می‌خواهند از آب‌های زلال و فیروزه‌ای چشم‌نواز آن لذت ببرند. شن و ماسه سفید و ظریف اطراف این جزیره به‌شدت شفافیت و رنگ آن را به خود اختصاص داده است. غواصی، تماشای دلفین و نهنگ یا مسافرت دریایی در غروب آفتاب، از راه‌های لذت بردن از آب‌های خیره‌کننده این بهشت است.

 ۲. جزیره سگ، پاناما

جزیره سگ، پاناما

 جزیره سگ یکی از جزایر سن بلاس در سواحل شمالی پاناما است. اینجا توسط سگ‌ها اشغال نشده و نباید شما را از دیدن منصرف کند. این دریاچه دارای تمیزترین آب در جهان است و آن را به یک مقصد عالی برای غواصی تبدیل کرده است. یکی از بارزترین ویژگی‌های این جزیره غرق شدن کشتی‌های قدیمی در سواحل آن است که در صورت غواصی، کاملاً واضح دیده می‌شوند.

 ۳. دریاچه پنج‌گل، چین

دریاچه پنج گل، چین

 دریاچه پنج‌گل بخشی از دره جیوژایگو، یکی از ذخایر طبیعی و پارک‌های ملی چین است. وضوح این دریاچه کم‌عمق به بازدیدکنندگان این امکان را می‌دهد که تنه‌های درختان زیادی را که در آن افتاده‌اند، مشاهده کنند.  این دریاچه به دلیل چشمه آب گرم زیر آن در زمستان یخ نمی‌زند، بنابراین می‌توانید در تمام طول سال از آن بازدید کنید.

 ۴. فی فی، تایلند

فی فی، تایلند

 جزایر فی فی از دو جزیره بزرگ (کو فی فی دون و کو فی فی له) و همچنین چندین جزیره کوچک‌تر تشکیل شده و عمدتاً به دلیل آب‌های باورنکردنی زلال، سواحل ماسه سفید و پوشش گیاهی سرسبز شناخته شده است. بد نیست بدانید فیلم محبوب ساحل، با حضور لئوناردو دی کاپریو، در کو فی فی له فیلمبرداری شد.

 ۵. کایوس کوچینوس، هندوراس

کایوس کوچینوس، هندوراس

 کایوس کوچینوس (متشکل از دو جزیره کوچک و بیش از ده جزیره کوچک مرجانی) توسط دولت هندوراس محافظت می‌شود و محدودیت ماهیگیری تجاری و همچنین ایجاد هتل و استراحتگاه را دارد که به ظاهر بکر آب کمک کرده است. این جزایر بهترین مکان غواصی در جهان است و فقط با قایق قابل‌دسترسی است.

5965

منبع: چمدان 

۱۶:۰۷ ,۱۹ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


امروز 17دی، روز خواجوی‌کرمانی، شاعر مشهور دیار کرمان و روز فرهنگی «بهشت باستان‌شناسی» ایران است؛ بهشتی که با 7اثر ثبت جهانی، 700اثر ثبت ملی ...

مفهوم بازی جدی دقیقا از زمانی که بازی‌های ویدئویی پا به عرصه گذاشته اند، همگام با مفهوم سرگرمی در بازی‌ها شکل گرفت. یک بازی جدی (serious game) نوعی ...

رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه می‌گوید همسایه غربی ایران ۲۰ میلیون گردشگر از برنامه سالانه خود عقب افتاده است.

معاون گردشگری اعلام کرد: صدور ویزای گردشگری ایران برای گردشگران خارجی، به دنبال توافق‌های اولیه، از نیمه دوم تیرماه ...

۳۸ مسافر ایرانی پس از سه شبانه‌روز بلاتکلیفی و سرگردانی در فرودگاه روسیه به کشور بازگردانده شدند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی