دیاباته اگرچه مدتی است به ایران برگشته اما تمامی اقدامات قانونی برای دریافت حق و حقوق خود را انجام داده است.

شیخ دیاباته و هرویه میلیچ، دو بازیکن خارجی تیم استقلال در فصل جاری هستند که به دلیل مشکلات مالی در چند نوبت با مسئولان این باشگاه وارد چالش شدند. میلیچ در این فصل در دو مقطع و در زمان سرمربیگری فکری و مجیدی به دلیل مشکلات مالی ایران را ترک کرد و چند روز پیش هم وقتی مشکلات مالی ادامه‌دار استقلال را دید راهی کشورش شد تا از طریق فیفا پیگیر دریافت مطالبات خود باشد.

شیخ دیاباته دیگر بازیکن خارجی استقلال هم که به‌تازگی به ایران بازگشته، مدت‌ها است مطالبات خود را از این باشگاه دریافت نکرده است. اگرچه این بازیکن کم‌سروصداتر از میلیچ رفتار کرد و در رسانه‌ها زیاد به موضوع دریافت نکردن حقوقش اعتراض نشان نداد اما وی در مدت زمانی که در ایران نبود به شکل قانونی پرونده شکایت از استقلال بابت عدم دریافت مطالباتش را پیش برد.

در قرارداد اولیه دیاباته با استقلال ذکر شده درصورتی‌که حقوق ماهیانه این بازیکن بیش از شصت روز به تعویق بیفتد، شامل ده هزار دلار جریمه می‌شود. این موضوع جدا از حق فسخ قرارداد این بازیکن است و در صورت عدم پرداخت مطالبات، این بازیکن می‌تواند از طریق فیفا اقدام و قراردادش را فسخ کند.

دیاباته اگرچه مدتی است به ایران برگشته و در تمرینات استقلال و بازی اخیر این تیم مقابل سایپا برای دقایقی حضور داشته اما وی تمامی اقدامات قانونی برای دریافت حق و حقوق خود را انجام داده و البته پنجره نقل‌وانتقالات این باشگاه را هم بسته است!

در شرایطی که پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه استقلال به دلیل شکایت (نبوشا میلیچیچ لکیچ) بسته بود و این باشگاه تا زمان پرداخت مطالبات این مربی که دستیار مجیدی بود حق جذب هیچ بازیکنی را نداشت حالا مهاجم فعلی و اهل مالی آبی‌پوشان پنجره نقل‌وانتقالاتی استقلال را بسته است. این موضوع به فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نیز اعلام شده و تا زمان پرداخت نشدن مطالبات این بازیکن، باشگاه استقلال حق جذب هیچ بازیکنی را ندارد.

در نامه‌ای که فیفا به باشگاه استقلال ارسال کرده آمده است: ما مطلع شدیم از طرف شاکی (شیخ دیاباته) که باشگاه استقلال تعهدات مالی خود را نسبت به این بازیکن انجام نداده؛ به‌همین‌دلیل، اعلام می‌کنیم که باشگاه استقلال در تمامی رده‌ها حق جذب هیچ بازیکن جدیدی (چه داخلی و چه خارجی) نخواهد داشت.

پیش از این احمد مددی در حاشیه برگزاری مجمع عمومی فدراسیون پزشکی ورزشی در واکنش به ادعای دو عضو پیشین هیئت‌مدیره استقلال پیرامون قرارداد خارجی‌های این باشگاه گفت:

«عزیزی گفته بود در مورد پرداختی‌ها روشنگری کنم. از اینجا اعلام می‌کنم از بدو ورود من دیاباته بیش از چهارصد هزار دلار دریافتی داشته است. میلیچ هم 168 هزار دلار تاکنون دریافت کرده است. این بازیکن از برج ده سال 98 هیچ پولی نگرفته است. وقتی برج هفت سال 99 به استقلال آمدم مطالبات این بازیکن را کم‌کم پرداخت کردم.»

به‌این‌ترتیب باشگاه استقلال باید برای باز شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی علاوه بر پرداخت مطالبات نبوشا لکیچ مطالبات شیخ دیاباته را هم برای باز شدن دومین پنجره نقل‌وانتقالاتی پرداخت کند.

5965

 

منبع: خبرگزاری فارس

۰۹:۳۶ ,۲۰ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


استقلال دیشب در غیاب دو کاپیتان خود شکست تلخی را برابر ذوب‌آهن متحمل شد.

در انتهای فصل قرارداد 10 بازیکن استقلال به پایان می رسد که سرمربی استقلال تصمیم گرفته تا با برخی از این بازیکنان تمدید نشود.

دو بازیکن استقلال درخواست خروج از ایران را داشتند که فرهاد مجیدی با مرخصی یک بازیکن موافقت کرد.

مهاجم استقلال برای بازگشت به ایران دچار مشکل شده است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی