نتایج نظرسنجی سال گذشته مینت نشان داد بیش از یک‌سوم آمریکایی‌ها اذعان می‌کنند که رسانه اجتماعی بر عادت‌های خرج کردن آنها تأثیر گذاشته است.

۶۴ درصد به این فکر می‌کنند که چطور دوستانشان می‌توانند از پس هزینه سفرهای مسحورکننده و خودروهایی که تصاویرشان را در فضای آنلاین پست می‌کنند، بربیایند.

واضح است که رقابت با کل گروه اجتماعی، باعث ته کشیدن سریع پول خواهد شد؛ اما برنت وایس،  مؤسس شرکت مشاوره مالی «فسِت ولث» می‌گوید: اشتباه واقعی در وهله نخست باور آنچه است که در فضای آنلاین مشاهده می‌کنید.

به گفته این مشاور مالی، فراموش کردن اینکه فیس‌بوک و اینستاگرام هرگز کل ماجرا را به ما نمی‌گویند، راحت است. اگر به رسانه اجتماعی بچسبیم، زندگی کاملاً متفاوتی را به تصویر می‌کشد که واقعیتی که به ما نشان داده می‌شود نیست. همه یک مراسم عروسی پنجاه هزار دلاری دارند و همه یک خانه خیلی بزرگ دارند. اما واقعیت این است که بسیاری از افراد تصمیمات بسیار هوشمندانه و آگاهانه‌ای می‌گیرند. این به معنای آن نیست که آنها مراسم‌های عروسی خوبی نمی‌گیرند اما آن را با بقیه زندگیشان متوازن می‌کنند.

افراد درباره عادت‌های سرمایه‌گذاری هوشمندانه یا هنگامی‌که پول بیشتری را در پس‌انداز اضطراری خود می‌گذارند، مطلب آنلاینی پست نمی‌کنند و مطمئناً درباره میزان بدهی که زیر بار آن می‌روند هم پست نمی‌کنند.

تصویر نادرست از وضعیت مالی دوستانمان ممکن است هنگامی‌که در آستانه گرفتن یک تصمیم بزرگ و احساسی مانند خرید اولین خانه‌مان هستیم، برای ما خطرناک باشد.

وایس می‌گوید مشکل واقعی برنامه‌ریزی ضعیف نیست بلکه نداشتن هیچ برنامه‌ریزی‌ای است. یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که مرتکب می‌شویم این است که اهداف درستی تعیین نمی‌کنیم.

براساس گزارش مانی وایز، وی توصیه می‌کند هنگامی‌که قرار است یک تصمیم مالی گرفته شود، بهترین راه خاموش کردن گوشی و دست برداشتن از فکر کردن درباره کارهایی است که دیگران انجام می‌دهند و در عوض متمرکز شدن به اهداف و ارزش‌های خودمان است.

5965

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۰:۳۹ ,۲۰ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


یک دادگاه فدرال در آمریکا شکایت کمیسیون فدرال تجارت ایالات متحده بر علیه فیس‌بوک به جرم انحصارطلبی را رد کرد تا واتس‌آپ و اینستاگرام کماکان ...

کمیسیونر حفاظت از داده‌ها و آزادی اطلاعات آلمان در نامه‌ای به سازمان‌های دولتی این کشور توصیه کرده تا پایان سال صفحات فیس‌بوک خود را تعطیل ...

دسترسی برخی کاربران در سراسر جهان به اپلیکیشن‌های اینستاگرام، فیس‌بوک و واتس‌اپ دوباره قطع شده است.

کمتر از یک هفته پیش، سرویس‌های فیس‌بوک شامل خود فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ نزدیک به شش ساعت از دسترس خارج شدند که دردسرهای زیادی به ...

نظر خود را ثبت کنید