وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: از نظر جمعیتی، ۹۸.۵ درصد روستاییان و صد درصد شهروندان ایرانی به اینترنت متصل هستند.

محمدجواد آذری جهرمی در توئیتی نوشت: مقایسه دو تصویر، عملکرد این دولت در اتصال روستاها را نمایش می‌دهد. جزئیات اطلاعات روستا به روستا را هم برای شما در سامانه diiar.ir منتشر کردیم تا ارزیابی دقیق عملکرد میسر باشد.

براساس اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تعداد روستاهای دارای ارتباط (هر نوع از ارتباط) در کشور امروز به ۵۲ هزار روستا رسیده و تعداد اشتراک‌های روستایی از سه میلیون اشتراک گذشته است. ۴۴ هزار روستا و ۸۲ هزار کیلومتر جاده اکنون تحت پوشش همراه اول و هیجده هزار روستا و ۶۴ هزار کیلومتر جاده تحت پوشش ایرانسل هستند.

شاخص دیگری که در این بین توسط سازمان تنظیم مقررات مورد بررسی قرار گرفته، وضعیت شاخص مکالمات موفق (ASR) است که اغلب اپراتورها توانسته‌اند درصد خوبی را به خود اختصاص بدهند.

ضریب نفوذ ارتباطات سیار در ایران اکنون از مرز ۹۲ درصد گذشته و تعداد مشترکین نیز ۷۷ میلیون اشتراک را پشت‌سر گذاشته است. ضریب نفوذ همراه اول در اینترنت نسل سوم و چهارم در کشور ۳۷ میلیون مشترک و ایرانسل ۳۵ میلیون مشترک است. رایتل نیز دراین‌میان سهم سه میلیونی دارد.

اینترنت تا هفت سال قبل تنها یازده درصد روستاهای کشور را فراگرفته بود، اما توسعه ارتباطات روستایی امروز آن را به بیش از ۹۷ درصد رسانده است. اکنون اتصال به شبکه ملی اطلاعات در نود درصد روستاهای بالای بیست خانوار فراهم است و تا پایان دولت صد درصد آن تکمیل خواهد شد.

5965

۱۲:۴۲ ,۲۰ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تخصیص بسته‌های اینترنت یک ماهه رایگان انتخاباتی به همه مردم ایران خبر داد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران از راه‌اندازی نخستین مرکز تبادل داده (IXP) بین‌المللی ایران در منطقه ویژه اقتصادی پیام خبر داد.

دولت سوریه در اقدام عجیبی برای جلوگیری از تقلب دانش‌آموزان در امتحانات تحصیلی، به مدت ۵ ساعت اینترنت این کشور را به‌صورت کامل قطع کرد.

محمدجواد آذری‌جهرمی در نامه‌ای به رئیس مجلس و رئیس جمهور آینده به جزئیات کامل اشکالات طرح «صیانت از حقوق کاربران در فضای مجازی»، به صورت ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی