وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعلام گشایش سامانه ثبت‌نام واکسن کرونا از همه متولدان ۱۳۳۵ و قبل از آن خواست جهت دریافت و تزریق واکسن کرونا در این سامانه ثبت‌نام کنند.

نوبت‌دهی و ثبت‌نام تزریق واکسن کرونا برای افراد متولد سال ۱۳۳۵ و ماقبل از آن از امروز، یکشنبه، در سامانه salamat.gov.ir آغاز شده است.

هم‌اکنون فقط متولدان ۱۳۳۵ و قبل از آن می‌توانند از طریق این درگاه نسبت به ثبت‌نام و درج کد ملی، تاریخ تولد و شماره تلفن همراه خود اقدام کنند.

بنا به اعلام وزارت بهداشت، تاکنون ۴ میلیون و ۵۹۲ هزار و ۱۳۹ نفر دُز اول واکسن کرونا و دو میلیون و ۱۳۴ هزار و ۶۶۲ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۶ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۰۱ دُز رسیده است.

انتظار می‌رود با محموله های جدیدی از واکسن‌های خارجی که وارد کشور شده یا در حال ورود است و نیز، ورود واکسن های داخلی به ویژه برکت در روزهای آینده، روند واکسیناسیون کرونا در کشور سرعت گیرد.

مقام‌های مسئول گفته‌اند که تا اوایل مرداد، فازهای اول و دوم واکسیناسیون شامل افراد بالای ۵۵ سال، بیماری‌های خاص و خطرناک، کارکنان بخش بهداشت و درمان و مانند آن به پایان می‌رسد و پس از آن شاهد اجرای فاز ۳ واکسیناسیون کرونا برای مشاغل عمومی از جمله رانندگان وسایل نقلیه عمومی خواهیم بود.

در صورتی که روند واکسیناسیون طبق برنامه پیش برود، اساتید دانشگاه‌ها، معلمان مدارس، دانشجویان و بخش بزرگی از جمعیت کشور تا مهرماه تحت پوشش برنامه تزریق واکسن کرونا قرار خواهند گرفت.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۶:۲۲ ,۲۰ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


یک عضو دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد داده دولت این کشور به جای توزیع جهانی واکسن کرونا در دنیا، این واکسن را ابتدا به متحدان آمریکا ...

عضو هیأت علمی ویروس شناسی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مطمئن هستم واکسن‌های ایرانی می‌توانند جایگزین دوز دوم واکسن‌های خارجی شوند.

رئیس انستیتوی پاستور با اشاره به پیش‌بینی طراحی واکسن کرونای این مؤسسه تحقیقاتی برای تمامی رده‌های سنی گفت: واکسن کرونای انستیتوی پاستور ...

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا اظهار کرد: واکسن کرونا در کشور با هزار سختی و مشکلات ...

سلول‌های ایمنی که با تزریق واکسن‌های mRNA کووید در بدن تولید می‌شوند، ماه‌ها پس از تزریق واکسن همچنان در حال سازمان‌یافتن برای مبارزه با ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی