گزارش توجيهي جديد اين آژانس، حاوي اطلاعاتي جديد در مورد حملات سايبري كره شمالي و آخرين وضعيت سياسي اقتصادي اين كشور است.

به گزارش گروه بین‌الملل قرن نو، آژانس اطلاعاتی کره جنوبی روز پنجشنبه به کمیته اطلاعاتی مجمع ملی این کشور گزارش داد که شرکت‌های کره جنوبی و نهادهای عمومی این کشور، بر اثر حملات سایبری کره شمالی آسیب دیده‌اند. دراین‌رابطه یک عضو کمیته اطلاعات حزب اپوزیسیون در کره جنوبی، با اشاره به اقدامات انجام‌شده توسط این آژانس برای جلوگیری و کاستن از آسیب حملات سایبری کره شمالی، به افزایش چهار درصدی این حملات به نهادهای عمومی و افزایش سیزده درصدی حملات به بخش خصوصی اشاره کرد.

دراین‌رابطه در گزارش آژانس آمده است که مهم‌ترین نهادهای عمومی هدف این حملات، نهادهای امنیتی بوده‌اند؛ برای نمونه، مرکز تحقیقات انرژی اتمی کره جنوبی فاش کرد که به مدت دوازده روز هدف حملات هکرهای منتسب به کره شمالی بوده است. آژانس اطلاعاتی کره جنوبی همچنین اعلام کرده که اطلاعات به‌دست‌آمده‌اش را با شرکت‌های فعال در بخش‌های داروسازی، صنایع نظامی‌ ـ دفاعی و شرکت‌های زیست‌محیطی به اشتراک خواهد گذاشت تا امکان جلوگیری و مهار این حملات و نشان دادن واکنش سریع مهیا شود. نکته مهم در اینجا این است که حملات سایبری کره شمالی که تا پیش از این با انگیزه‌های مالی انجام می‌شد، اکنون به دنبال دستیابی به اطلاعات حساس و شناسایی آسیب‌پذیری‌های کره جنوبی است. 

در گزارش آژانس همچنین، به تنزل رتبه برخی مقامات دولت کره شمالی به دلیل متهم شدن به قصور در کنترل همه‌گیری و همچنین، نقش کلیدی خواهر رهبر کره شمالی، کیم یو جونگ در هدایت تلاش‌های فعلی مقابله با همه‌گیری  اشاره شده است. همچنین در گزارش آمده که حتی رهبر کره شمالی نیز تا به امروز به واکسن دسترسی نداشته است. در حوزه اقتصادی نیز گزارش به کاهش جالب توجه حجم تجارت خارجی کره شمالی با چین (کاهش 84 درصدی) و همچنین، بحران غذایی و دارویی در این کشور (ده برابر شدن قیمت دارو) پرداخته است. 

5965

۱۳:۰۹ ,۲۱ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


مدیر سابق حوزه امنیت سیاسی و شفاف‌سازی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اظهار داشت: آغاز رسمی غنی‌سازی شصت درصدی اورانیوم از سوی ایران، مهاجمین ...

در ملاقاتی ویدئویی در روز چهارشنبه، ۲۹ اردیبهشت (19 می)، شی جین پینگ و ولادیمیر پوتین، رؤسای جمهوری چین و روسیه، از پروژه‌های مشترک هسته‌ای ...

سخنگوی وزارت امور خارجه: گفتگوها درباره تمدید تفاهم ایران و آژانس در شورای عالی امنیت ملی صورت گرفته و در پروسه بررسی‌های نهایی است.

بیل گیتس و وارن بافت، دو سرمایه‌دار بزرگ آمریکایی، قصد دارند با همکاری یکدیگر و سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری، نسل بعدی رآکتورهای هسته‌ای ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی