حزب طرفدار اروپاي مايا ساندو، رئيس‌جمهور فعلي مولداوي تاكنون بيش از 44 درصد آرا را به دست آورده است.

به گزارش گروه بین‌الملل قرن نو، نتایج آرای تا به این لحظه شمارش‌شده انتخابات پارلمانی زودهنگام مولداوی، حاکی از پیروزی حزب مایا ساندو، رئیس‌جمهور این کشور بر رقبای سوسیالیست و کمونیست خود دارد. دراین‌رابطه، حزب راست میانه «اقدام و همبستگی» بیش از 44 درصد آرا را کسب کرده و ساندو توانسته بر رقبایش؛ ایگور دودون و ولادیمیر ورونین که هر دو از طرف مسکو حمایت می‌شوند برتری یابد. 

ساندو این اقتصاددان سابق بانک جهانی وعده اصلاحات اقتصادی و مبارزه با فساد در کشور را داده و به دلیل مخالفت‌های نمایندگان طرفدار دو رئیس‌جمهور پیشین (دودون و ورونین) با اصلاحاتش، انتخابات زودهنگام پارلمانی را برگزار کرد. در جریان رأی‌گیری البته ورونین با کنایه از مردم خواست تا کشور را به دست بیگانگان (کنایه به طرفداری حزب ساندو از اتحادیه اروپا) نسپارند.

5965

۱۳:۲۵ ,۲۱ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کمال‌الدین پیرمؤذن، نماینده مجلس نهم گفت: اطلاع موثق یافتم که دکتر لاریجانی با توجه به درخواست گروه‌های مرجع و بزرگان دین و ملت، کاندیداتوری ...

قاضی‌زاده هاشمی، نامزد انتخابات وعده داد که هر زوج جوان ۵۰۰ میلیون تومان برای اشتغال، ازدواج و مسکن خود از این صندوق دریافت خواهد کرد!

یک فعال سیاسی تاکید کرد: بعضی اظهار نظرها نه تنها از سر دلسوزی نیست بلکه تحریک‌کننده است، بعضا دیده می‌شود برخی از رسانه‌ها و دادستانی هشدار ...

محسن رضایی در خصوص تغییر نامش توضیحاتی توئیتری را منتشر کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی