انتقاد از سیاست صبر و انتظار اتحادیه اروپا و دولت‌های عضو در قبال سوریه

درخواست اپوزیسیون سوریه از اروپا برای فشار آوردن به اسد

به دنبال بازگشایی سفارتخانه‌های چندین کشور عضو اتحادیه اروپا ازجمله: قبرس، یونان و مجارستان در دمشق، ائتلاف ملی برای انقلاب و نیروهای مخالفین دولت سوریه در نامه‌ای به یورو نیوز ضمن انتقاد از سیاست‌های اتحادیه اروپا در قبال دولت اسد، خواهان اتخاذ سیاستی قاطع‌تر از سوی اتحادیه اروپا شده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل قرن نو، در نامه گروه‌های اپوزیسیون به یورو نیوز آمده است: «متأسفانه اروپا درحال‌حاضر هیچ‌گونه فشاری بر اسد اعمال نمی‌کند و سیاست صبر و انتظار و مدیریت درگیری با کمترین هزینه از طریق صدور بیانیه‌های پراکنده و تحریم‌های اقتصادی را در پیش گرفته است».

در پاسخ، سخنگوی سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا ضمن ردّ ناکامی این اتحادیه در وارد آوردن فشار به دولت سوریه اظهار داشت: «این ادعا که اروپا سیاست کارآمدی در قبال بحران سوریه ندارد درست نیست. اتحادیه اروپا تلاش‌های بین‌المللی برای متعهد نگه داشتن دولت سوریه به تعهدات بین‌المللی‌اش را رهبری می‌کند و در ضمن ادامه فشار  بر دولت اسد، همواره به سوری‌های نیازمند کمک کرده است. همچنین این اتحادیه نقش مهمی در تداوم تلاش‌ها به منظور دستیابی به یک راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه ایفا کرده و می‌کند».

دراین‌رابطه این سخنگو به تحریم ۲۸۳ فرد و هفتاد نهاد سوری توسط این اتحادیه و دولت‌های عضو و حمایت این اتحادیه از سازمان‌های جامعه مدنی سوریه و همچنین، اعطای ۲۵ میلیارد یورو کمک‌های توسعه‌ای، بشردوستانه و اقتصادی ازجمله کمک ۷/۳ میلیاردی اخیر تصویب‌شده در کنفرانس آینده سوریه در بروکسل اشاره  کرد. این پاسخ‌ها اما گروه‌های اپوزیسیون سوری را قانع نکرده و آنها کماکان به بازگشایی سفارت‌های اروپایی در دمشق تا پیش از رسیدن به یک راه‌حل سیاسی در سوریه معترض هستند.

دراین‌رابطه ائتلاف ملی برای انقلاب مدعی شده که بازگشایی سفارت در دمشق به معنای برقراری روابط دیپلماتیک با آلمان هیتلر یا ایتالیای موسولینی است. این ائتلاف همچنین احزاب راست افراطی در اروپا را ازجمله طرفداران جدی برقراری روابط با دمشق می‌داند.

5965

۰۷:۳۵ ,۲۳ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در طول تاریخ معمولاً چه کسانی در انتخابات با اختلاف بسیار به عنوان پیروز معرفی شده‌اند؟

به نظر می‌رسد سازمان ملل و طرف‌های غربی فهمیده‌اند که تنها راه برای متقاعد کردن بشار اسد به کناره‌گیری از قدرت، فشار مسکو است. به‌همین‌دلیل ...

بدون هویت و فرهنگ طرح ملی گرایی یک ایدوئولوژی خالی از هرگونه محتوایی است. اسد بر اهمیت زبان عربی به عنوان عامل اساسی که ملت‌های عربی را با هم ...

اقتصاد آشفته ترکیه و نزدیکی به زمان برگزاری انتخابات در این کشور، اهرم مخالفت با مهاجران را به اهرمی پرکاربرد برای سیاستمداران ترک تبدیل کرده ...

نظر خود را ثبت کنید