نشانه‌ای از بهبود روابط دو طرف پس از سال‌ها تنش

گفت‌وگوی تلفنی اردوغان با رئیس‌جمهور اسرائیل

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، و اسحاق هرتسوگ، رئیس‌جمهور اسرائیل، در تماسی تلفنی در رابطه با طیفی از موضوعات از همکاری‌های اقتصادی و تکنولوژیکی تا مسئله کلیدی صلح فلسطین و اسرائیل گفت‌وگو کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل قرن نو، این گفت‌وگوی تلفنی پس از ملاقات محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین و اردوغان صورت گرفت.

در این ملاقات اردوغان به عباس تضمین داد ترکیه در مقابل ظلم اسرائیل به فلسطینی‌ها سکوت نخواهد کرد. همچنین در گفت‌وگوی تلفنی با هرتسوگ، اردوغان روابط دوجانبه ترکیه و اسرائیل را برای حفظ ثبات و امنیت خاورمیانه ضروری دانست و ضمن برشمردن حوزه‌های همکاری میان دو طرف (از انرژی و توریسم تا تکنولوژی) بر تداوم گفت‌وگوها به رغم وجود اختلاف‌نظرها تأکید کرد. دفتر هرتسوگ نیز ضمن استقبال از تداوم گفت‌وگوها آنها را اقدامی کلیدی به منظور پیشبرد راه‌حل دو دولت دانست. 

5965

۰۷:۴۰ ,۲۳ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


جنگ تبلیغاتی اسرائیل علیه طرف فلسطینی که همزمان با خشونت اخیر علیه غزه به کار گرفته شد، جنبه مهم دیگری از پروژه استعماری این کشور است.

در جريان جنگ اخير غزه، شهرهاي اسرائيل شاهد خشونت‌ورزي ميان ساكنان فلسطيني و يهودي بود اما خشونت‌ها در شهر لود شديدتر از ديگر شهرها بود.

سفر یائیر لاپید، وزیر خارجه و البته نخست‌وزیر بعدی اسرائیل به ابوظبی و دبی، نشان از اولویت عادی‌سازی روابط با کشورهای عربی برای دولت جدید ...

صبح دیروز حدود 500 شهرک‌نشین یهودی به مسجدالاقصی در قدس اشغالی با حمایت نظامیان اسرائیل به مناسبت «سالروز تخریب معبد سلیمان» که از آن به عنوان ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی