شهردار تهران در دیدار با سفیر هلند گفت: هلند در بحث انرژی های نو و دوچرخه و استفاده از آن در حمل و نقل بسیار پیشرفته است و آینده تهران نیز در حوزه حمل و نقل در استفاده از خودروهای برقی رقم می خورد.

پیروزحناچی در دیدار با یاپ ورنر، افزود: در کنار توسعه تکنولوژی و محیط زیست اولین موضوعی که از کشور هلند به ذهن می رسد، مسأله دوچرخه و استفاده مردم این کشور از دوچرخه این است.

وی ادامه داد: ورزش خانوادگی و استفاده از دوچرخه برای محیط کار و امور روزمره موضوع جدیدی در تهران است، هر چند ۴۰ سال پیش دوچرخه یکی از مُدهای اصلی حمل و نقل در تهران بود.

حناچی تاکید کرد: نگاه ما به موضوع دوچرخه در تهران به این صورت است که اگر مردم را همراه کنیم، با حضور هر دوچرخه، یک ماشین از سطح شهر کم می شود.

شهردار تهران تاکید کرد: هلند در بحث انرژی های نو نیز پیشرفته است و استفاده از این تجربیات نیز برای تهران مهم است. چرا که در تهران استفاده از سوختهای فسیلی بسیار بالاست.

وی با بیان اینکه آینده حمل و نقل تهران در استفاده از خودروهای برقی است، عنوان کرد: هفته گذشته از اتوبوس برقی رونمایی کردیم که یکی از شرکت های داخلی بانی آن بود و قرارداد تولید ۱۰۰ اتوبوس برقی امضا شد.

حناچی با اشاره به اینکه در تهران ۱۰ درصد آلودگی هوا به دلیل وجود موتورهای دوچرخ و بنزینی است، توضیح داد: برای این موتور سیکلت ها نیز برنامه داریم اما اصلی ترین موضوع باتری موتورهاست که خیلی گران است که با سیستم سوآپ(swap) این موضوع حل خواهد شد و در شرایط حذف تحریم‌ها این حرکت ها سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد.

شهردار تهران با بیان اینکه نهاد متبوعش در شرایط پاندمی کرونا با ۲ ویروس کرونا و تحریم ها می جنگد، گفت: یکی از دلایلی که در کشور ما از انرژی های پاک و نو و دوچرخه کمتر استفاده می شود، ارزان بودن انرژی است.

وی با بیان اینکه امیدوارم خاطرات خوشی را از تهران تجربه کرده باشید، یادآور شد: استفاده از تجربیات هلند در موضوع دوچرخه و انرژی های پاک را با استفاده از فضای مجازی تعقیب خواهیم کرد.

۱۰:۱۲ ,۲۳ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


منتخب شورای ششم شهر تهران توضیحاتی درباره انتخاب شهردار در پایتخت، انجام پروژه‌های عمرانی، کارآفرینی اجتماعی، اشتغال‌زایی، موضوع دستفروشان، ...

رئیس سازمان نظام روان‌شناسی کشور گفت: تفاهم‌نامه‌ای در خصوص طرح ارزیابی سلامت روانی تهرانی‌ها با شهرداری امضا کردیم؛ زیرا پیش‌بینی می‌شود ...

حتی پیش از آن هنگام که قالیباف بداند راهی به پاستور ندارد، تسلط بر شهرداری تهران برایش مهم بود. او که در حدفاصل سال‌های 84 تا 96 سکاندار امور ...

عضو منتخب شورای ششم شهر تهران، اسامی ۱۲ گزینه نهایی تصدی شهرداری تهران را معرفی کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی