ضرورت حفاظت از فضا به عنوان یک زیرساخت حیاتی

تشکیل فرماندهی فضایی توسط ارتش آلمان

آنه گرت کرامپ کارن باور، وزیر دفاع آلمان در مراسمی مرکز فرماندهی فضایی ارتش این کشور را افتتاح کرد. به گفته او هدف از تشکیل این مرکز، حفاظت از زیرساخت‌های حیاتی در فضا و همچنین، رصد اقدامات مخرب و مقابله با آنها است.

به گزارش گروه بین‌الملل قرن نو، وزیر دفاع آلمان در مراسم افتتاح این فرماندهی جدید، به اهمیت چند بعدی فضا برای آلمان و همچنین، نیاز روزافزون ارتش این کشور به داده‌ها و پشتیبانی فضایی اشاره کرد. در این راستا، کارن باور هدف از تاسیس این مرکز را تجمیع توانایی‌های فضایی آلمان با هدف همگرا کردن و ارتقای این توانایی‌ها دانست.

او اظهار کرد ممکن است تاسیس فرماندهی فضایی، یادآور رمان‌های تخیلی ژول ورن باشد اما حقیقت این است که فضا و رقابت‌های فضایی، امروز یک واقعیت است. وزیر دفاع آلمان در ادامه با تاکید بر وابستگی آلمان به فضا در زمینه‌های بسیاری از جمله ارتباطات و مبادلات پولی، موقعیت‌یابی‌ها و ناوبری‌ها و... اظهار کرد حضور موثر در فضا برای آلمان یک ضرورت است. 

آلمان پیشرفته‌ترین کشور اروپا در حوزه تکنولوژی‌های فضایی و از جمله اینترنت ماهواره‌ای است و ارتش این کشور، 6 ماهواره مستقر در فضا دارد؛ البته آلمان همواره تاکید کرده است توانایی‌های فضایی‌اش تنها به منظور دفاع استفاده خواهند شد. 

4908

۰۹:۲۰ ,۲۴ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


آلمان امیدوار است ساخت این رایانه، وابستگی اروپا به فناوری خارجی را کاهش دهد، این در حالی است که همین رایانه نیز با کمک یک شرکت فناوری آمریکایی ...

آلمان با تساوی برابر مجارستان به دور حذفی صعود کرد اما رقیب سختی در یک هشتم انتظارش را می کشد.

آلمان با شکست برابر انگلیسی وداع تلخی با یورو داشت. در شبی که یواخیم لو برای آخرین بار روی نیمکت آلمان نشست.

روز سه‌شنبه 8 تیر ماه، وزیر دفاع آلمان، آنه گرت کرمپ کارن باوئر در توئیتی از ترک خاک افغانستان توسط آخرین گروه از سربازان آلمانی خبر داد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی