پاکستان نقص فنی و نشت گاز را دلیل انفجار این اتوبوس می‌داند، اما دولت چین تاکید دارد این حادثه یک حمله تروریستی بوده است.

به گزارش گروه بین‌الملل قرن نو، در این حادثه حداقل 12 نفر از جمله 9 شهروند چینی کشته شده‌اند. حادثه در حالی رخ داد که یک اتوبوس، کارگران را به سمت محل ساخت نیروگاه برق آبی در 190 کیلومتری اسلام آباد، پایتخت می‌برد. علت انفجار هنوز به طور قطع مشخص نیست اما در حالی که وزارت خارجه پاکستان، نقص فنی اتوبوس و نشت گاز را دلیل انفجار دانسته است، چین مدعی است که این حمله یک حمله تروریستی بوده و خواستار تحقیقات کامل پاکستان در این رابطه شده است.

در بیانیه وزارت خارجه چین آمده که کارگران ما (چین) مورد حمله قرار گرفته و کشته شده‌اند.

در این بیانیه همچنین از شهروندان چینی خواسته شده که تا حد امکان از فعالیت در خارج از خانه اجتناب کنند. همچنین، سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرده که باید عاملان این حمله شناسایی و مجازات شوند و از این پس، ایمنی کارگران و پروژه‌های چینی در پاکستان افزایش یابد. 

۰۹:۴۲ ,۲۴ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


لحظه مهیب و وحشتناک انفجار یک چاه فاضلاب در چین

بررسی پرونده‌ مربوط به جاسوسی که یک مامور مخفی سابق لهستان و یک کارمند سابق هواوی درشرایطی در دادگاه وارساو لهستان آغاز شد که برخی کشور‌های ...

همه به یاد دارند که چگونه دولت چین در ابتدای همه‌گیری کرونا آن را انکار می‌کرد و کسانی را که سعی در انتشار حقیقت داشتند را تحت تعقیب قرار می‌داد. ...

روابط نظامي همواره گسترده چين و پاكستان در سال‌هاي اخير، به تازگي و بنا به دلايل چندي در حال تقويت شدن است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی