انس جهانی طلا امروز به نرخ ۱۸۱۳ دلار کاهش یافت. قیمت طلا ۱۸ عیار به یک میلیون و ۵۸ هزار تومان رسید.

به گزارش قرن نو، در بازار امروز انس جهانی کاهش یافت و به ۱۸۱۳ دلار رسید. قیمت طلا ۱۸ عیار کمی روند کاهشی را طی کرد و به یک میلیون و ۵۸ هزار تومان رسید.

قیمت سکه طرح قدیم ده میلیون و ۴۵۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح جدید ده میلیون و ۶۱۰ هزار تومان اعلام شد.

سکه که در روز پنج‌شنبه با توجه به افزایش بهای اونس طلا و دلار در بازار داخلی سیر صعودی گرفته بود، ممکن است در ابتدای روز شنبه با افزایش فعالیت فروشندگان مواجه شود.

تحلیلگران فنی بارها اشاره کرده‌اند، درصورتی‌که سکه امامی محدوده ده میلیون و پانصد هزار تومانی را از دست بدهد، با افزایش فشار فروشندگان مواجه خواهد شد و فلز گرانبهای داخلی ممکن است طی یک روند نزولی به سوی محدوده ده میلیون و دویست هزار تومانی حرکت کند.

با وجود انتظارات کاهشی که در بازار پشت خطی سکه شکل گرفت،‌ برخی از معامله‌گران امیدوار هستند که فلز گرانبهای داخلی با درخشش دلار بتواند به روند افزایشی خود ادامه دهد و حتی بار دیگر به سوی محدوده ده میلیون و هشتصد هزار تومانی گام بردارد.

برخی معامله‌گران باور دارند که سکه‌بازان برای کاهش اثر افت اونس طلا به بازار دلار وارد خواهند شد و از طریق خرید اسکناس آمریکایی، مانع از افت معنادار در بازار سکه خواهند شد. درصورتی‌که در روز جاری، دلار به بالای خط ۲۴ هزار و هشتصد تومانی برگردد، سکه ظرفیت بیشتری برای افزایش قیمت خواهد داشت. بااین‌حال همچنان دشوار به نظر می‌رسد که سکه توان خروج از دامنه ده میلیون و پانصد تا ده میلیون و هشتصد هزار تومان را داشته باشد.

5965

۱۲:۲۹ ,۲۶ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بازار طلا، سکه و ارز در آخرین لحظات هفته، در مسیر افزایشی پیش رفت.

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی در بازار آزاد تهران امروز سه شنبه 18 خرداد به قیمت 10 میلیون و 770 هزار تومان به فروش رسید.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید، امروز، شنبه (۵ تیر ۱۴۰۰) در بازار آزاد تهران به ده میلیون و ۴۵۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه ۲۱ تیر ۱۴۰۰ به ۱۰ میلیون و ۶۸۰ هزار تومان رسید.

قیمت سکه امروز افزایش را تجربه کرد و ۱۰,۷۰۵,۰۰۰ (ده میلیون و هفتصد و پنج هزار))تومان نرخ گذاری شد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی