استاندار نجف از ورود صدها زائر از طریق فرودگاه بین‌المللی نجف برای انجام مراسم روز عرفه و عید قربان خبر داده و اعلام کرد این سفرها تا اربعین ادامه دارد.

 «لؤی الیاسری» استاندار نجف اشرف اعلام کرد که صدها زائر از طریق فرودگاه بین‌المللی نجف اشرف وارد این شهر شده‌اند تا در مراسم روزهای عرفه و عید قربان شرکت کنند.

وی افزود، شمار پروازهای فرودآمده در فرودگاه نجف اشرف تا نیمه شب شنبه حدود 27 پرواز بود که همچنان در حال افزایش است؛ ضمن این که این پروازها تا زیارت اربعین ادامه خواهد داشت.

الیاسری تصریح کرد، این پروازها طبق مجوز شورای وزیران و شورای شهر نجف اشرف ادامه دارد و فرودگاه بین‌المللی این شهر همه تدابیر امنیتی و خدماتی و بهداشتی لازم در این زمینه را اتخاذ نموده است.

استاندار نجف در ادامه تاکید کرد که همچنین به منظور خدمت به زائران نجف اشرف و در راستای افزایش مدت اقامت آنها از 7 روز تا حداقل 15 روز با دفتر نخست‌وزیری در تماس هستیم.

وی در پایان از همه کارکنان در فرودگاه بین‌المللی نجف اشرف و پرسنل مربوطه تشکر کرد.

روز گذشته هیئت گردشگری وزارت فرهنگ عراق اعلام کرد، کارمندان خود را برای پیگیری ورود کاروان‌های گردشگری در فرودگاه‌های بغداد و نجف مستقر کرده است.

وزارت فرهنگ عراق در خبری در این رابطه که در صفحه این وزارتخانه در شبکه مجازی منتشر شده به نقل از ظاهر مهدی عبدالله، رئیس هیئت گردشگری عراق اعلام کرد: کمیته‌ها مربوط به گذرگاه‌های مرزی کار خود را آغاز کرده‌اند.

این کمیته‌ها مسئولیت نظارت بر ورود گروه‌های گردشگری (کاروان‌های زیارتی و سیاحتی) را به همراه هماهنگی با دفاتر صدور ویزا جهت تسهیل ورود آنها به کشور به عهده دارند.

همچنین بخش گردشگری دینی هم در دفتر گردشگری فرودگاه نجف اشرف مستقر شده‌اند.

حیدر صباح، رئیس بخش گردشگری دینی وزارت فرهنگ عراق هم در این رابطه اعلام کرد: هیئت کار خود را در فرودگاه نجف اشرف از سر گرفته است و دستورات لازم را لحظه‌به‌لحظه دریافت و به اجرا می‌گذارد او توضیح داد، فرودگاه نجف اشرف از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا تعطیل شده بود و تنها در زیارت اربعین فعال شد.

بر اساس مصوبه کمیته سلامت و بهداشت عراق کاروان‌های گردشگری اجازه ورود مجدد به این کشور را پیدا کرده‌اند. قرار است نظارت کاملی بر شرکت‌های گردشگری عتبات و نحوه ارائه خدمات به آنها و نیز برخورد با شرکت‌هایی که دستورالعمل‌های را اجرا نمی‌کنند، صورت بپذیرد.

کاروان‌های زیارت عتبات به‌شرط آن‌که هواپیمای حامل آنها هم یکی از شرکت‌های عراقی باشند، می‌توانند در فرودگاه‌های بغداد و نجف اشرف ویزا دریافت کرده و وارد کشور شوند.

همچنین باید یک شرکت عراقی مسئولیت برنامه‌ریزی و تسهیل حضور آنها را در خاک عراق به عهده بگیرد.

این موافقت در حالی اعلام می‌شود که عراق وارد پیک جدیدی از شیوع ویروس کرونا شده است، اما وزارت فرهنگ عراق قول داده است که تمامی فعالیت‌های گردشگری با رعایت تمام شیوه‌نامه‌های بهداشتی به انجام برسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

۱۰:۲۰ ,۲۷ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


یک کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: وضعیت اقتصادی عربستان، کرونا، شرایط یمن و تغییر سیاست‌های دولت جدید آمریکا موجب شده تا عربستان سعودی تصمیم ...

فیفا قرار است پیشنهاد عربستان در خصوص نحوه برگزاری جام جهانی را به دقت بررسی کند.

عربستان به عنوان چهارمین کشور آسیایی بعد از کره،ژاپن و قطر برای گرفتن میزبانی جام جهانی اقدام کرده است.

اتحادیه اصناف عربستان اعلام کرد صاحبان مغازه‌ها می‌توانند در وقت نماز مغازه‌های خود را باز نگه دارند. علت آن جلوگیری از ازدحام و انتشار ویروس ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی