کارشناس سازمان هواشناسی از تداوم سامانه بارشی موسمی در استان‌های فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: این وضعیت امروز منجر به طغیان رودخانه‌های فصلی، جاری شدن روان‌آب در مسیل‌ها، آب‌گرفتگی معابر، برخورد صاعقه و انسداد موقت جاده‌ها می‌شود.

«فریبا گودرزی» روز یکشنبه درباره وضعیت جوی کشور  اظهار داشت: اجتناب از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، آمادگی دستگاه‌های اجرایی برای مقابله با خطراتِ ناشی از ناپایداری‌های جوی، تقویت سازه‌های موقتی، اجتناب از صعود به ارتفاعات و چرای دام‌ در مراتع مرتفع و مسیل‌ها برای امروز و فردا توصیه می‌شود.

این کارشناس سازمان هواشناسی افزود: برای امروز بارش شدید باران همراه با رعد و برق و تندباد موقت در بخش‌هایی از استان‌های جنوب و جنوب شرق ازجمله فارس، بوشهر، کرمان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: برای فردا در همین نواحی با شدت کمتر، وزش باد را پیش‌بینی می‌کنیم.  

این کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: از امروز تا پایان هفته برای بخش شرقی کشور و سیستان و بلوچستان به ویژه شهر زابل سرعت وزش باد افزایش می‌یابد.

گودرزی ادامه داد: امروز همچنین باد شدید موقت و خیزش گردوخاک در بخش‌هایی از استان‌های خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، یزد، اصفهان و چهارمحال و بختیاری ادامه دارد.

وی اضافه کرد: آسمان تهران صاف و در بعدازظهر، قسمتی ابری همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود. دمای امروز پایتخت ۳۷ درجه سانتی‌گراد است.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی از امروز تا پایان هفته روند افزایش دما در بیشتر مناطق کشور پیش‌بینی می‌شود و دریای عمان و خلیج فارس مواج خواهد شد.

5965

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۰:۵۶ ,۲۷ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


پنج شهر استان خوزستان امروز دمای ۵۰ درجه و بالاتر را تجربه کردند.

سازمان هواشناسی با صدور هشدارهایی درباره وزش باد شدید و مواج شدن دریا در شمال و جنوب از بارش‌های پراکنده در ۱۱ استان از جمله سواحل دریای خزر ...

براساس اعلام سازمان هواشناسی، نُه استان دچار سیلاب ناگهانی و 21 استان با باران و وزش باد شدید همراه خواهد شد.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به بارش ‌پراکنده در برخی استان‌های کشور، از کاهش دمای هوای کشور از چهارشنبه (۶ مرداد) ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی