کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام ادامه بارش‌های تند در شمال و جنوب کشور گفت: دمای هوا از امروز در سطح کشور افزایش می‌یابد.

فریبا گودرزی درباره وضعیت جوی حال حاضر کشور  اظهارداشت: از امروز تا پایان هفته در اغلب مناطق کشور روند دما به صورت افزایشی خواهد بود.

وی افزود: امروز برای شمال کشور در مناطقی از استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، مازندران، گیلان و ارتفاعات البرز رگبار و باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.فردا در ارتفاعات البرز مرکزی نیز همین شرایط را خواهیم داشت.

به گفته کارشناس سازمان هواشناسی برای آخر شب در فارس، بوشهر، هرمزگان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و هرمزگان بارش شدید باران، رعد و برق همراه با وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک و تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

گودرزی ادامه داد: رویداد بعدی در سه روز آینده در برخی نقاط استان‌های سمنان، خراسان‌ رضوی، سیستان و بلوچستان و یزد است که شاهد وزش بادهای شدید و گرد و خاک خواهیم بود که سبب کاهش دید وکیفیت هوا در این مناطق می‌شود.

وی گفت: آسمان تهران امروز صاف در بعد از ظهر نیمه‌ابری، همراه با وزش باد و گاهی بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.۳۷ درجه سانتیگراد دمای امروز تهران است.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۱۱:۴۸ ,۲۸ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کارشناس سازمان هواشناسی با پیش‌بینی جوی آرام و افزایش دما تا پایان هفته در بیشتر مناطق کشور، گفت: دمای هوا در شمال و شمال شرق کشور تا ۱۲ درجه ...

خرداد در حالی به نیمه می‌رسد که برخی استان‌ها دمای هوای بالای 40 درجه را تجربه می‌کنند و هشدارهایی مبنی بر گرمازدگی و آتش‌‌سوزی منابع طبیعی ...

ارزان‌ترین کولر آبی موجود در بازار درحال حاضر 1/5میلیون و ارزان‌ترین کولر گازی دیواری 9میلیون تومان است درحالی‌که این قیمت‌ها سال گذشته به‌ترتیب ...

مدیرکل هواشناسی استان تهران از اوج گرفتن دوباره گرما خبر داد و گفت: پایتخت دمای ۴۰ درجه را طی دو روز آینده تجربه می کند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی