عضو تیم تکواندو پناهندگان فدراسیون جهانی با یک مربی ایرانی در رقابت‌های تکواندو بازی‌های المپیک شرکت می‌کند.

رقابت‌های تکواندو بازی‌های المپیک از روز شنبه 2 مرداد ماه در سالن «موکوهاری» شهر چیبا در نزدیکی توکیو آغاز می‌شود. کیمیا علیزاده، تکواندوکار سابق تیم ملی کشورمان که در این بازی‌ها به عنوان عضو تیم پناهندگان فدراسیون جهانی حضور خواهد داشت، با هدایت یک مربی ایرانی کار خود را آغاز می‌کند.

داود فلاحتگر که سابقه حضور در تیم ملی تکواندو کشورمان را دارد و سال‌ها است ساکن انگلستان است، در این دوره از مسابقات وظیفه هدایت علیزاده را برعهده دارد.

فلاحتگر چهار سال مربی بریتانیا بوده و سال‌ها هدایت تیم ملی بلژیک را نیز برعهده داشته و از مربیان باسابقه و شناخته‌شده در قاره اروپا است.

این مربی ایرانی در خصوص دور نخست مسابقات تکواندو المپیک توکیو گفت: این موضوع به جایگاه تکواندوکاران در رنکینگ مربوط می‌شود. نتیجه هم قابل‌پیش‌بینی نیست، مبارزه در المپیک با آن جوّ خاص و سنگین قابل‌قیاس با هیچ تورنمنتی نیست، هر تکواندوکاری که کمتر اشتباه کند، پیروز از میدان خارج خواهد شد. ما تمرینات خوبی پشت‌سر گذاشتیم و آماده هستیم.

در این رقابت‌ها، کیمیا علیزاده در مبارزه نخست وزن ۵۷- کیلوگرم باید به دیدار ناهید کیانی از کشورمان برود.

5965

منبع: خبرگزاری مهر

۱۲:۲۳ ,۲۹ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در تکواندوی مردان پیش از این آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی از طریق رنکینگ المپیک موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شده بودند.

تکواندوکای تیم ملی کشورمان با برتری در اولین مبارزه خود به یک‌چهارم نهایی صعود کرد.

مهرو کمرانی می گوید: درست است که قرعه کشی مسابقات از قبل انجام شده بود اما با توجه به ابتلای تکواندوکار شیلی به کرونا، ...

تکواندکار سابق تیم ملی ایران از دستیابی به مدال بازماند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی