صبح دیروز، سه‌شنبه دو راکت از لبنان به سمت اسراییل شلیک شد که سامانه‌های دفاع موشکی یکی از دو راکت را ساقط کردند در حالی‌که راکت دوم به منطقه‌ای باز اصابت کرد.

گروه بین‌الملل قرن نو: خبرنگار اسکای نیوز در کرانه باختری خبر داد که توپخانه ارتش رژیم صهیونیستی منطقه‌ای در جنوب را هدف گرفت که در پاسخ به دو راکت شلیک شده از جنوب اراضی اشغالی بوده است.
کاندیس آدریل، مدیر دفتر اطلاع‌رسانی یونیفل در بیانیه‌ای اعلام کرد: حدود ساعت چهار بامداد امروز رادارهای یونیفل شلیک راکت‌هایی از منطقه‌ القلیله واقع در شمال غربی به سمت اراضی اشغالی را رصد کردند.
به گفته این مقام، یونیفل در تماس مستقیم با طرف‌ها برای حفظ نهایت خویشتن‌داری و اجتناب از تنش است. سازوکارهای ارتباط و هماهنگی که یونیفل در آنها نقش دارد به طور کامل اجرایی می‌شوند. او افزود: ما در کنار نیروهای مسلح لبنان بوده و در جهت تقویت امنیت منطقه تلاش کرده‌ایم و در این باره نیز تحقیق خواهیم کرد.
ارتش لبنان نیز اعلام کرد: سکوهای شلیک موشک از نوع گراد را در اطراف منطقه القلیله درجنوب لبنان کشف کردیم. فرماندهی ارتش لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: دیروز بین ساعت ۳:۳۵ و ۴:۴۵ منطقه وادی حامول تله ارمز هدف حملات توپخانه‌ای اسرائیل قرار گرفت که تلفاتی نداشت.
طبق این بیانیه، منطقه با ۱۲ گلوله توپ در واکنش به ادعاها مبنی بر شلیک دو موشک از لبنان به اراضی اشغالی هدف قرار گرفت. یگان ارتش در اطراف منطقه القلیله نیز سه سکوی پرتاب موشک از نوع گراد ۱۲۲ میلی متری را کشف کرد که یکی آماده شلیک بود اما نیروهای لبنان آن را خنثی کردند.

۰۸:۰۰ ,۳۰ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا روز گذشته در یک نشست خبری تصریح کرد که دولت امریکا و رژیم صهیونیستی هدف مشترکی را در قبال برنامه هسته‌ای ...

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی تهدید کرد در صورتی که حزب‌الله به حمله به اسرائیل بیندیشد، همان سرنوشت نوار غزه را خواهد داشت. ارتش اسرائیل همواره ...

بنی گانتس در سخنرانی خود طی مراسمی به مناسبت بیست و یکمین سالگرد خروج ارتش اسرائیل از لبنان گفت: "جنگ بعدی که در لبنان آغاز خواهد شد در درجه ...

با وجود هشدار مقاومت فلسطین، کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی، برگزاری «راهپیمایی پرچم» صهیونیست‌های تندرو در بیت‌المقدس شرقی را به روز سه‌شنبه ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی