کنفدراسیون فوتبال آسیا به زودی میزبان مرحله یک چهارم و نیمه نهایی اسیا را تعیین خواهد کرد.

به گزارش گروه ورزشی قرن نو؛ کنفدراسیون فوتبال آسیا به 4 کشوری که در منطقه غرب در لیگ قهرمانان نماینده دارند فرصت داد تا درخواست میزبانی خود را ارسال کنند.

روزنامه  الاقتصادیه، در این خصوص نوشت: فدراسیون های فوتبال عربستان، ایران، امارات و تاجیکستان تا ۲۶ جولای جاری (۴ مرداد) فرصت دارند تا درخواست میزبانی مرحله یک چهارم و نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در فصل جاری را ارسال کنند.

طبق اعلام AFC قرار است که میزبان در ۱۱ آگوست انتخاب و اعلام شود.

نکته جالب اینکه AFC به این چهار کشور اعلام کرده است در صورت انتخاب به عنوان میزبان دو مرحله یک چهارم و نیمه نهایی، حتی اگر نماینده های آنها از مرحله یک هشتم حذف شوند میزبانی آنها قطعی خواهد بود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین اعلام کرده است که باید کشور میزبان بازی ها را فقط در یک شهر و در دو ورزشگاه برگزار کند.

از شروط دیگر AFC اینکه تیم میزبان باید تعهد دهد که کاروان تیم های مهمان را بیشتر از ۴۸ ساعت در قرنطینه نگه دارد و ۴ روز قبل از بازی از آنها استقبال و پذیرایی شود.

AFC به فدراسیون های میزبان حق بلیت فروشی با رعایت پروتکل های بهداشتی را داده و همچنین تیم میزبان باید هزینه اسکان، خوراک و تهیه آب و یخ لازم را هم تقبل کند. البته AFC رقم ۲۵۰ هزار دلار به کشور میزبان پرداخت خواهد کرد.

باید دید فدراسیون فوتبال ایران درخواست میزبانی برای لیگ قهرمانان را ارسال خواهد کرد یا نه. به نظر می رسد اوج گیری شیوع ویروس کرونا در ایران و داشتن دو ورزشگاه استاندارد در یک شهر از موانع اصلی گرفتن میزبانی برای ایران باشد.

 

۰۹:۴۵ ,۳۰ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


کنفدراسیون فوتبال آسیا AFC در ادامه برگزاری نظرسنجی‌های هفتگی خود، این بار اقدام به برپایی یک همه‌پرسی در خصوص بهترین سیو سنگربانان در رقابت‌های ...

هندی‌ها به دلیل پست حاشیه‌ساز صفحه اینستاگرام پرسپولیس از این تیم شکایت کرده‌ بودند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا باشگاه استقلال، سرمربی و کاپیتان آبی‌ها و همین طور هافبک پرسپولیس را جریمه کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا تغییرات مهمی در نحوه برگزاری مراحل حذفی لیگ قهرمانان ایجاد کرد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا در نهایت برنامه و مکان بازی‌های مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان را اعلام کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی