سندرم هاوانا اخیرا مهم‌ترین موضوعاتی بود که کاربران ایرانی در اینترنت به دنبال اطلاعاتی در مورد آن‌ها بودند.سندروم هاوانا یک عارضه مغزی و نقص جدی در سیستم ایمنی بدن است که دلیل و عوارض قطعی آن هنوز توسط دانشمندان تشریح نشده است.

به گزارش گروه اجتماعی قرن نو ، به تازگی برخی مقام های مسئول در آمریکا مدعی شده‌اند که تعدادی از دیپلمات های این کشور به این سندروم ناشناس دچار شده و دچار مشکلات جدی مغزی شده اند.همین موضوع کافی بود تا سندروم هاوانا و چیستی آن به یکی از داغ ترین موضوعات شبکه های اجتماعی و به خصوص گوگل تبدیل شود.

گفته می شود این سندروم غیرقابل توضیح است، اما دانشمندان آمریکایی می‌ گویند احتمالا در اثر تابش پرتوی هدایت شده مایکروویو ایجاد می‌ شود. این سندرم از اواخر سال ۲۰۱۶ شناسایی شده و تعداد موارد شناسایی شده تا سال ۲۰۱۸، حدود ۲۶ تن اعلام شد.

مستنداتی از فعال شدن این سندروم میان دیپلمات‌های آمریکایی شاغل در کوبا، چین، روسیه و چند کشور دیگر گزارش شده است.محققان آمریکایی ادعا می‌کنند، حملات مغناطیسی از طریق مایکرویو‌های پالسی، اتفاق می‌افتند.

در ماه جولای ۲۰۲۱ دولت آمریکا خبر از چالشی جدید در حوزه سلامت پرسنل و کارکنان خود در خارج از کشور را منتشر و رسانه ای کرد.

به گزارش «دویچه وله»، دولت آمریکا در حال بررسی آسیب‌های مرموز مغناطیسی در دیپلمات‌های خود در کوباست که سبب بیماری‌های مغزی آن‌ها شده است.

کمیته اطلاعات سنای آمریکا مدعی شده که امواج رادیویی مرموز هدایت شده برای آسیب زدن به دیپلمات‌های آمریکایی به نام سندروم «هاوانا» در دست بررسی است.

این کمیته مدعی شد که از حملات مرموز به پرسنل آمریکایی در کوبا و سراسر جهان در پنج سال گذشته مطلع بوده است؛ اما بررسی‌های اخیر از روند رو به افزایش این حملات حکایت دارد.

«مارکو روبیو» جمهوریخواه و «مارک وارنر» دموکرات به عنوان روسای کمیته اطلاعات سنای آمریکا، ضمن اشاره به در جریان بودن تحقیقات سیا در این باره، بر شناسایی عاملان این حملات تاکید کردند. آمریکا، انگشت اتهام خود را در این زمینه به سمت روسیه گرفته است.

۱۲:۲۰ ,۳۰ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


حالا سندرم هاوانا دوباره عود کرده است. پس از اثبات نقش امواج رادیویی در این بیماری حالا کاخ سفید رسما اعلام کرده است که اگرچه این سندرم هاوانا ...

نیروهای پلیس آمریکا در واکنش به یک حادثه تیراندازی در مرکز ایالت رودآیلند به سرعت به محل اعزام شدند.

روزنامه آرمان ملی ۹ خرداد در گفت وگویی با علی بیگدلی کارشناس ارشد مسایل سیاست خارجی، می‌نویسد: این روزها یکی از مسائلی که بسیار مورد توجه ...

معاون رئیس جمهور آمریکا در اظهاراتی از مهاجران آمریکای مرکزی خواست تا در کشورهای خود بمانند و به سوی مرزهای ایالات متحده نیایند.

خروج آمریکا از خاورمیانه را نباید به حساب بی‌اهمیت بودن این منطقه برای آمریکا دانست. آمریکا موازنه‌ای از راه دور بر روابط میان بازیگران این ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی