در هفته‌ای که گذشت، شاخص کل بورس تهران با رشدی ۰٫۴ درصدی و قرار گرفتن در سطح ۱٫۳ میلیون واحدی به کار خود پایان داد.

در پایان معاملات آخرین هفته تیر ۱۴۰۰ بازار سهام، شاخص کل بورس با رشدی ۰٫۴۴ درصدی و ورود به کانال یک میلیون و ۳۱۰ هزارتایی به کار خود خاتمه داد. البته این هفته تحت تاثیر تعطیلی شش روزه تهران قرار گرفت و تنها سه روز معاملاتی داشت. با این حال در همین مدت شاخص کل هم‌وزن هم روندی صعودی داشت و ۰٫۳۶ درصد افزایش یافت.

اعمال تغییرات در میزان درآمد پالایشی‌ها و همچنین مرتفع شدن بخشی از مشکلات برق کارخانجات سیمانی و فولادی موجب شد تا در این هفته روند شاخص صعودی باشد.

با این حال برخی پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که روند میان مدت بازار سهام صعودی است و هفته آینده هم احتمالا شاهد صعود بورس باشیم. یک کارشنان بازار سهام معتقد است: « با توجه به کسری بودجه ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی سال ۱۴۰۰، به نظر می‌رسد نرخ دلار از محدوده‌های فعلی بیشتر شود. فروش شرکت‌ها بیشتر شوند و بازار سرمایه به صورت تورمی رشد کند.»

این هفته همچنین قرار بود عرضه اولیه «وهامون» در فرابورس انجام شود که به دلیل تعطیلی روز سه‌شنبه این عرضه به هفته آینده موکول شد.

منبع : تجارت نیوز

۱۲:۵۳ ,۳۱ تیر ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شاخص کل بورس تهران با رشد 8 هزار و 500 واحدی در سطح یک میلیون و 157 هزار واحد قرار گرفت.

شاخص کل بورس تهران با ریزش 7800 واحدی در سطح یک میلیون و 238 هزار واحد قرار گرفت.

شاخص کل بورس تهران در آغاز معاملات امروز دوشنبه ۲۸ تیر ۱۴۰۰ با رشد ۲۳۸۰ واحدی به یک میلیون و ۳۰۵ هزار و ۲۳۷ واحد رسید.

درابتدای معاملات امروز چهارشنبه 19 مرداد شاخص کل بورس با رشد بیش از 9 هزار واحدی به عدد یک میلیون و 385 هزار واحد رسید.

علی حیدری، کارشناس بازار سرمایه، گفت: براوردها حاکی از آن است که در هفته پیش رو شاخص کل بورس می تواند صعود آرامی را داشته باشد.

نظر خود را ثبت کنید