رئیس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع از اعزام بالگردهای اطفای حریق به جنگل‌های محدوده روستای "بش اویلی و صادق آباد" بخش لوه شهرستان گالیکش خبر داد.

خلبان محمد مهدی نوری آل آقا با اعلام این خبر گفت: این آتش سوزی ها  ساعت ۱۲ روز پنج شنبه آغاز و و با اعلام و درخواست یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها و مدیریت بحران استان گلستان،  بلافاصله نخستین پایگاه اطفا حریق هوایی وارد عمل شد و ۲ بالگرد مجهز به سبد اطفای حریق با ظرفیت ۴ تن آب به محل اعزام شد.

از روابط عمومی وزارت دفاع؛ وی با بیان اینکه دو بالگرد دیگر نیز در منطقه آماده و مستقر هستند گفت: هم اکنون نیروهای منابع طبیعی و مردم محلی در حال خاموش کردن آتش در منطقه هستند.

رییس مرکز کنترل و پشتیبانی اطفا حریق هوایی وزارت دفاع افزود: سخت‌گذر بودن منطقه آتش سوزی همراه با وزش باد شدید و دمای ۴۲ درجه هوا خاموش کردن حریق را سخت و کُند کرده است.

خلبان نوری آل‌آقا اظهار  کرد: حضور وزارت دفاع جهت پاسداری از عرصه های طبیعی کشور با استفاده از تمام ظرفیت های هوایی نیرو های مسلح و کشوری جهت اطفا کامل  شکل گرفته و ادامه خواهد داشت.

وی از مردم خواست مراقبت بیشتری از طبیعت کرده و پس از روشن کردن آتش از خاموش شدن آن  مطمئن شوند.

بخش لوه در ۶ کیلومتری پارک ملی گلستان و در فاصله ۲۷ کیلومتری مرکز شهرستان گالیکش قرار دارد.

منبع: خبرگزاری ایرنا

۰۹:۱۲ ,۰۱ مرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سیدجلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران، اظهار کرد: «در پی یک مورد آتش‌سوزی در ساعت ۲۳:۴۸ شب گذشته در یک بیمارستان واقع در یوسف‌آباد، ...

ساختمان ۱۷ طبقه‌ای معروف به برج رامیلا ‌واقع در منطقه شهرک رجایی شهرستان چالوس به طور کامل در آتش سوخت.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان شرقی از آتش سوزی ۱۵ هکتاری در مسیر بستر رودخانه ارس به دلیل بی احتیاطی چهار نفر گردشگر و انداختن ...

در سایه افزایش شدید گرما و آتش‌سوزی‌های راه‌افتاده در جهان، دولت اسپانیا در مناطقی از این کشور دست به دامن بزها و گوسفندان برای جلوگیری از ...

نظر خود را ثبت کنید