تاسف از ادامه ممنوعیت سفر اروپایی ها به آمریکا

احتمال تجدید نظر در سفر کمیسیونرهای اروپایی به آمریکا

تصمیم این هفته دولت بایدن مبنی بر تمدید ممنوعیت ها در رابطه با سفر اروپایی ها به آمریکا سبب تاسف شدید مقامات اروپایی شده و آنها تصور میکنند که میباید به مانند توافق با چین با آمریکا نیز درباره اقدام متقابل در این حوزه توافق می کردند.

به گزارش گروه بین الملل قرن نو: اعلامیه دبیر مطبوعاتی کاخ سفید در رابطه با تداوم ممنوعیت سفر اروپایی ها به آمریکا تا اطلاع ثانوی به دلیل نگرانی از شیوع گونه دلتای ویروس کرونا سبب تاسف اروپایی شده که پیش تر و در ماه ژوین حتی ورود آمریکایی های واکسینه نشده را نیز آزاد کرده بود. همچنین تمدید این ممنوعیت در شرایطی صورت میگیرد که به رغم شروع ابتدایی کند واکسیناسیون در اروپا اکنون شمار اروپایی های واکسینه شده بیشتر از آمریکایی ها است. در این رابطه اروپایی ها از بدقولی های آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه و دیگر مقامات ارشد آمریکایی که پیشتر قول لغو محدودیت ها را داده بودند گله مند هستند. در این راستا خبرها از احتمال لغو سفر کمیسیونرهای اروپایی به آمریکا حکایت دارند و اورسولا فون در لاین رییس این کمسییون نیز در اظهار نظری تعجیل کشورهای اروپایی در لغو محدودیت ورود شهروندان آمریکایی را تضعیف کننده توانایی عمل اتحادیه اروپا برای اقدام متقابل در مقابل آمریکا دانسته است.

۱۳:۲۸ ,۰۷ مرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


نیروهای پلیس آمریکا در واکنش به یک حادثه تیراندازی در مرکز ایالت رودآیلند به سرعت به محل اعزام شدند.

پنتاگون روز جمعه اعلام کرد که لوید آستین، وزیر دفاع این کشور روزهای آتی به منظور "قدردانی" از متحدان آمریکا و طرف‌هایی که به ایالات متحده برای ...

رابرت مالی نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران که در پاریس به سر می برد، مذاکرات برجامی خود با اروپا را سازنده توصیف کرد.

رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا امروز چهارشنبه در ضمن پیش زمینه تلاش‌های کشورش برای کسب حق استقرار پایگاه نظامی و دیگر تدابیر پشتیبانی مبارزه ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی