پرده دیگری از تقابل میان ایران و اسرائیل در راه است. اسرائیل ادعا کرده که پهپادهای متعلق به ایران عامل حمله به نفت‌کش تحت مدیریت شرکت نفتی اسرائیلی زودیاک بوده‌اند. حالا اسرائیل ایران را به یک انتقام سخت تهدید کرده است.

گروه بین‌الملل قرن نو: به دنبال حمله به نفت‌کش تحت مدیریت شرکت نفتی اسرائیلی زودیاک در آب‌های عمان، مقامات اسرائیلی در ادعایی بدون مدرک پهپادهای متعلق به ایران را عامل این حمله دانستند.

دراین‌رابطه و به ادعای مقامات آمریکایی، پرسنل آمریکایی که برای کمک وارد این کشتی شده بودند نیز ادعای حمله پهپادی به آن را تأیید می‌کنند. در واکنش به این اتفاق یاییر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در توئیتی ضمن تکرار این ادعاهای بدون مدرک معتبر و با اشاره به کشته شدن شهروند بریتانیا در این حمله اظهار داشت که در گفتگو با همتای بریتانیایی‌اش، دومینیک راب در رابطه با واکنش به این حمله رایزنی خواهد کرد.

شبکه تلویزیونی العالم نیز در گزارشی این حمله را پاسخی به حمله اسرائیل به فرودگاه نظامی در سوریه دانست.

5965

۱۴:۳۰ ,۰۹ مرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در این گزارش آمده است درگیری فعلی، آزمون پایداری توافق آبراهام است، توافقی که منجر به عادی‌سازی روابط میان اسرائیل با بحرین و امارات (و سپس، ...

اسراییل یکی یکی سفرای کشورهایی را که در نشست اخیر شورای حقوق بشر علیه این کشور رای داده‌اند، احضار می‌کند و از آن‌ها توضیح می‌خواهد. نشانه‌ای ...

درعین‌حال منابع خبری از حمله جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به چند نقطه در نوار غزه خبر دادند.

روزنامه اسرائیل هیوم از تعویق موافقت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با شهرک‌سازی در کرانه باختری به دلیل فشارهای آمریکا خبر داد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی