آخرین گزارش منتشر شده توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در دولت دوازدهم که مبتنی بر آمار سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ است، از رشد سهم بازار ایرانسل و رایتل و کاهش سهم بازار همراه اول خبر می‌دهد.

 

به گزارش سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در هر فصل، گزارش رسمیِ «فصل‌نامه آماری» را منتشر می‌کند. در این گزارش، در بخش اپراتورهای همراه، آمار و اطلاعات قابل توجهی مانند تعداد سیمکارت‌های واگذار شده و خطوط فعال هر اپراتور و نیز ضریب نفوذ و سهم بازار اپراتورها، به افکارعمومی اطلاع‌رسانی می‌شود.

آخرین گزارش رگولاتوری از سهم بازار اپراتورها منتشر شد

آن طور که در این گزارش اعلام شده است، در سه‌ماهه اول سال ۱۴۰۰، مشترکان فعال ایرانسل ۵۶میلیون و ۷۰۸هزار و ۵۲۸ مشترک، مشترکان فعال همراه اول ۷۰میلیون و ۲۱۱هزار و ۶۶۵ مشترک و مشترکان فعال رایتل ۴میلیون و ۹۰۳هزار و ۱۵۳ مشترک بوده است. جمع کل خطوط فعال اپراتورها در سه ماهۀ اول سال ۱۴۰۰ نیز ۱۳۱میلیون و ۸۲۳ هزار و ۳۴۶ بوده است.

در سه ماهه اول سال ۱۳۹۹ نیز، مشترکان فعال ایرانسل ۵۱میلیون و ۷۲۷هزار و ۳۶۰ مشترک، مشترکان فعال همراه اول ۶۵میلیون و ۴۷هزار و ۸۴۳ مشترک و مشترکان فعال رایتل ۴میلیون و ۳۱۷ هزار و ۲۹ مشترک بوده است. جمع کل خطوط فعال اپراتورها در سه ماهۀ اول سال ۱۳۹۹ نیز ۱۲۱میلیون و ۹۲ هزار و ۲۳۲ بوده است.

بر اساس آنچه در این گزارش آمده است و در مقایسه سه ماه نخست سال‌های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰، به ترتیب سهم بازار ایرانسل از ۴۲.۷۱۷ در سه ماه نخست سال ۹۹، به ۴۳.۰۱۸ در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ رسیده و ۰.۳۰۱ درصد افزایش پیدا کرده است. سهم بازار رایتل از ۳.۵۶۵ به ۳.۷۱۹ رسیده و ۰.۱۵۴ درصد افزایش پیدا کرده است. اما سهم بازار همراه اول با رسیدن از ۵۳.۷۱۷ به ۵۳.۲۶۲، به میزان ۰.۴۴۵ درصد، کاهش پیدا کرده است. 

رادیویی

همچنین بر اساس اطلاعات فصل‌نامه‌های آماری سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری)، در شاخص سهم بازار، وضعیت اپراتورها نسبت به سه ماهۀ پایانی سال ۱۳۹۹ نیز تغییر کرده است. بر همین اساس، به ترتیب سهم بازار ایرانسل از ۴۲.۹۰۳ در سه ماه پایانی سال ۹۹، به ۴۳.۰۱۸ در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰ رسیده و ۰.۱۱۵ درصد افزایش پیدا کرده است. سهم بازار رایتل از ۳.۴۳۶ به ۳.۷۱۹ رسیده و ۰.۲۸۳ درصد افزایش پیدا کرده است. اما سهم بازار همراه اول با رسیدن از ۵۳.۵۹۰ به ۵۳.۲۶۲، با ۰.۳۲۸ درصد کاهش، دچار تغییر شده است.

 

منبع: خبرگزاری ایلنا

۱۷:۴۸ ,۱۰ مرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


لنز ایرانسل در ادامۀ مجموعه کنسرت‌های «صحنه‌ای به وسعت ایران»، میزبان شهرام ناظری است تا در روز جمعه ۷ خرداد، کنسرت آنلاین «آوای دوست» را ...

همزمان با روزهای پایانی بهار و شروع فصل تابستان، ایرانسل بستۀ ویژۀ اینترنت و مکالمۀ تخفیفی را برای مشترکان دائمی ...

آمار منتشرشده درباره‌ وضعیت توسعه تلفن همراه حاکی از آن است که خطوط فعال تلفن همراه تا پایان سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۰، به ۱۳۱ میلیون و ۸۲۳ ...

به منظور جلوگیری از اعمال تعرفه اینترنت عادی برای مشترکان و جلوگیری از متضرر شدن کاربران تلفن همراه، طرح «کنترل مصرف آزاد اینترنت» توسط اپراتورها ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی