اگرچه ریاست جمهوری بایدن وارد هفتمین ماه خود شده است، همچنان رسانه‌ها و افکار عمومی آمریکا به ترامپ توجه بیشتری می‌کنند.

گروه بین‌الملل قرن نو: جو بایدن در ماه ژانویه سال 2021 رسماً سوگند ریاست جمهوری را ادا کرد، و اکنون با آغاز ماه اوت 6 ماه از ریاست جمهوری او گذشته است، ولی همچنان رئیس جمهور قبلی که او در انتخابات شکست داده بود، ترامپ، حضور بیشتری در رسانه‌های آمریکا دارد و افکار عمومی هم به ترامپ توجه بیشتری در مقایسه با بایدن می‌کنند.

تعداد دفعاتی که نام ترامپ در رسانه‌های اینترنتی آمریکا ذکر شده است، اندکی بیش از بایدن بوده است، و در شبکه‌های خبری تلویزیونی میزان ذکر نام این دو تقریباً برابر بوده است. همچنین در موتور جستجوگر گوگل، نام ترامپ تقریباً سه برابر بیش از بایدن سرچ شده است، آماری که نشان می‌دهند رئیس جمهور سابق آمریکا کاملاً هنوز دغدغه‌ای زنده و حاضر برای مردم آمریکا است.

این امر بسیار از نظر تاریخی نادر است. در سال 2017، تعداد دفعات ذکر نام ترامپ تقریباً 9 برابر تعداد دفعات ذکر نام اوباما بود، و میزان سرچ نام ترامپ در گوگل ده برابر میزان سرچ نام اوباما در همین وبسایت بود. در سال 2009 نیز اوباما در مقایسه با بوش تفاوت مشابهی داشت.

این امر البته ممکن است به ضرر جمهوری‌خواهان تمام شود. برخلاف دیگر روسای جمهور آمریکا، تاکنون میزان محبوبیت ترامپ پس از ترک کاخ سفید افزایش نداشته است و حضور جدی او در فضای سیاسی آمریکا ممکن است مشارکت دموکرات‌ها در انتخابات را افزایش دهد و باعث شود که رای‌دهندگان مستقل تصمیم بگیرند که بایدن را مجازات نکنند.

منبع: سی‌ان‌ان. متن تلخیص شده است.

۰۷:۳۰ ,۱۱ مرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در یکی از موارد معدود شکست برای رئیس‌جمهور آمریکا، کمیته نیروهای مسلح سنا برخلاف خواست بایدن بودجه نظامی این کشور را افزایش چشمگیری داد.

نماینده ویژه دولت بایدن در امور ایران که با گذشت حدود هفت ماه همچنان در بازگرداندن آمریکا به توافق هسته‌ای ناکام مانده است، روز پنجشنبه گفت: ...

رئیس جمهور ایالات متحده و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار معوقه خود در کاخ سفید بار دیگر ادعاهای واهی خود علیه ایران را تکرار کردند.

تارنمای پولیتیکو گزارش داد، رویکرد بایدن در رویگردانی از متحدان سنتی خود و چرخش سیاست خارجی او به سمت کشورهای آسیایی، انتظارات کشورهای اروپایی ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی