شهردار جدید تهران قرار است از بین ۷ گزینه معصومه آباد، علیرضا زاکانی، هابیل درویش، رستم قاسمی، مازیار حسینی، اسماعیل احمدی مقدم و محسن پیرهادی انتخاب شوند.

فرآیند بررسی برنامه‌های گزینه‌های تصدی شهرداری تهران از روز شنبه بر اساس برنامه اعلام شده از سوی منتخبین شورای شهر تهران آغاز شد. بر اساس برنامه زمان‌بندی اعلام شده قرار بود  روز شنبه نهم مردادماه 1400 در سه نوبت اشاره شده به ترتیب آقای آبرومند، خانم آباد و در نوبت سوم آقای زاکانی حضور پیدا خواهند کرد و برنامه‌های خود را ارائه کنند که جمال‌الدین آبرومند در ادامه انصراف خود را اعلام کرد.

شورای شهر تهران , شهرداری تهران , شورای شهر تهران , شهرداری تهران ,

روز یکشنبه دهم مردادماه  هم قرار بود به ترتیب علی نیکزاد، مازیار حسینی و رستم قاسمی برنامه‌های خود را ارائه کنند که در این ارتباط  علی نیکزاد انصراف خود را برای ادامه کار اعلام کرد و رستم قاسمی هم برنامه‌های خود را به صورت مکتوب در اختیار منتخبین شورای شهر تهران قرار داد اما به دلیل سفر خارجی در جلسه حاضر نشد و مازیار حسینی هم برنامه‌های خود را ارائه کرد.

شورای شهر تهران , شهرداری تهران , شورای شهر تهران , شهرداری تهران ,

 عباس علی‌آبادی، مهرداد بذرپاش و هابیل درویش 3 گزینه دیگر تصدی شهرداری تهران بودند که بنا بر اعلام شورای شهر تهران قرار بود روز دوشنبه 11 مرداد برنامه‌های خود را ارائه کنند که با اعلام مهدی چمران رئیس موقت منتخبین شورای شهر تهران، مهرداد بذرپاش و عباس علی آبادی انصراف خود را اعلام کردند و هابیل درویش برنامه‌های خود را اعلام کرد.

شورای شهر تهران , شهرداری تهران ,

روز گذشته نیز به ترتیب اسماعیل احمدی مقدم و محسن پیرهادی دو گزینه دیگر تصدی شهرداری تهران برنامه‌های خود را اعلام کردند.

شورای شهر تهران , شهرداری تهران , شورای شهر تهران , شهرداری تهران ,

بنا بر اعلام مهدی چمران رئیس موقت منتخبین شورای شهر تهران از امروز نیز فرایند امتیاز دهی به 7 گزینه تصدی شهرداری تهران آغاز خواهد شد و در ادامه 2 یا 3 نفر به مرحله بعدی راه پیدا خواهند کرد و در نهایت شهردار جدید تهران از بین آنها انتخاب خواهد شد.

همچنین بر اساس اخبار غیررسمی علیرضا زاکانی، مازیار حسینی و محسن پیرهادی در بین 7 گزینه شانس بیشتری را برای راه‌یابی به مرحله بعدی دارند که در این ارتباط باید منتظر رای منتخبین شورای شهر تهران باشیم.

همچنین بنا بر اعلام عیسی فرهادی فرماندار تهران فردا مراسم تحلیف اعضای ششمین دوره شورای شهر تهران با حضور معاون عمرانی وزیر کشور، استاندار تهران و رئیس مجمع نمایندگان تهران، معاون عمرانی استاندار تهران، فرمانداران شهرستان‌های ری و شمیرانات، فرمانده انتظامی تهران بزرگ و رئیس سابق شورای شهر تهران برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

۰۹:۰۴ ,۱۳ مرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در دور اول انتخابات برای شهرداری تهران، علیرضا زاکانی، محسن پیرهادی و مازیار حسینی حاضر بودند.

عضو شورای ششم شهر تهران توضیحاتی درباره زمان آغاز به کار رسمی شهردار جدید و احتمال انتخاب سرپرست برای شهرداری ارائه داد.

رئیس شورای شهر تهران در واکنش به انتشار فایل صوتی در خصوص تهدید اعضای شورای شهر در انتخاب شهردار تهران، گفت:چیزهایی که نوشته شده واقعی نیست ...

علیرضا جاوید در جریان دومین جلسه علنی شورای شهر تهران پس از انتخاب شدن به عنوان سرپرست شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران باید در حوزه آرامش ...

نظر خود را ثبت کنید