مرکز پیش‌بینی‌های بازار خودرو، ال‌ام‌سی آتومیتیو، در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد در ماه جولای ۲۰۲۱ فروش خودروهای سبک جهان ۶.۳ درصد نسبت به ماه جولای سال گذشته سقوط کرده است.

 مرکز پیش‌بینی‌های بازار خودرو، ال‌ام‌سی آتومیتیو، در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد در ماه جولای ۲۰۲۱ فروش خودروهای سبک جهان ۶.۳ درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل سقوط کرده است.

این در حالی است که طبق همین گزارش فروش خودروهای سبک در ۶ ماه ابتدایی امسال ۲۲ درصد نسبت به سال قبل جهش کرده است.

ال‌ام‌سی آتومیتیو مهمترین عامل افت فروش خودرو در ماه گذشته را گسترش کرونای دلتا در بازارهای مهمی مانند چین و اروپا و تداوم کمبود تراشه کامپیوتری اعلام کرده است.

طبق گزارش این مرکز ۶.۴۶۳ میلیون خودرو در جولای ۲۰۲۱ در سراسر جهان ه فرش رفته است که این بیش از ۶ درصد از جولای سال گذشته با فروش ۶.۸۹۹ میلیون دستگاه، کمتر است.

کرونای دلتا بازار خودروی چین را کساد کرده است. در ماه جولای ۱.۸۴۲ میلیون خودرو در چین به فروش رسید که این نشان دهنده سقوطی ۱۰ درصدی نسبت به جولای سال گذشته است.

در رتبه دوم بزرگترین بازارهای خودروی جهان آمریکا توانست به لطف واکسیناسیون گسترده کرونا با رشد ۳.۲ درصدی فروش خودرو در ماه جولای روبرو شده و ۱.۲۷۸ میلیون خودرو را به فروش برساند.

منبع: خبرگزاری مهر

۰۹:۲۲ ,۲۵ مرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بازار خودروهای دست دوم در حال حاضر یکی از پر رونق ترین بازارها در سراسر دنیا است که زمان مناسبی برای فروشندگان فراهم آورده است تا خودروهای ...

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۰ پس از افزایش قیمت روز گذشته امروز (چهارشنبه ۲ تیر) بر روی قیمت ۲۱۱ میلیون تومان ثابت مانده است.

تویوتا تصمیم گرفته از خریداران این خودرو تعهد بگیرد که خودروی خریداری شده را تا یک سال به فروش نرسانند در غیر این صورت آن ها دیگر اجازه خرید ...

عوامل گوناگونی در اینکه یک خودرو بتواند در کشوری پرفروش‌ترین بشود دخیل هستند؛ مردمان برخی کشورها خودروهای کم‌مصرف و کوچک را می‌پسندند و ...

به موجب مصوبه کمیسیون صنایع و معادن مجلس و در صورت تصویب نهایی واردات خودرو به کشور آزاد می‌شود.

نظر خود را ثبت کنید