سیدحسن نصرالله از حرکت قریب‌الوقوع کشتی‌های حامل سوخت خریداری‌شده از ایران برای لبنان خبر داد و گفت، کشتی اول حامل گازوئیل است چون اولویت بیشتری دارد. «ان‌شاء‌الله این کشتی‌ها به سلامت به لبنان می‌رسند.»

سیدحسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان، این موضوع را در سخنرانی امروز خود به مناسبت عاشورا بیان کرده است.

دبير کل حزب الله تاکيد کرد نخستین کشتی حامل گازوئیل در چند ساعت آینده از ایران حرکت خواهد کرد. پس از این کشتی، کشتی‌های دیگری هم به طرف لبنان خواهند آمد. اولویت ما در کشتی که از ایران می‌آید، گازوئیل است، زیرا این نوع سوخت، اهمیت بسیار حیاتی دارد.

او گفت: از لحظه آغاز حرکت کشتی ایرانی، ما آن را به مثابه خاک لبنان در نظر خواهیم گرفت. ما ذلت مردم‌مان را نمی‌پذیریم.

سید حسن نصرالله افزود: کسی مرتکب اشتباه به چالش کشیدن ما نشود زیرا این مسئله مرتبط با عزت ملت ماست و ما نمی‌پذیریم که این ملت خوار شوند.

سید حسن نصرالله افزود: کسی که این تصمیم را به ما تحمیل کرد، همان کسی است که جنگ اقتصادی را به ما تحمیل کرده است.

نصرالله خاطر نشان کرد: از ایران برای حمایت همیشگی اش از ملت لبنان قدردانی می‌کنیم، همانطور که همواره حامی مقاومت در آزادسازی سرزمین و مقابله با تجاوزگری بوده است.

دبیرکل حزب الله لبنان تصريح کرد: با وجود محاصره و تحریم‌ها علیه ایران و فشار‌ها علیه آن، این کشور هرگز متحدانش را رها نکرده و دوستانش را تنها نگذاشته است. دست قطع شده شهید قاسم سلیمانی، شاهدی بر این موضوع است که ایران هرگز دوستانش را رها نمی‌کند.

سید حسن نصرالله افزود: ایران در طول ۴۰ سال گذشته، هرگز در امور لبنان دخالت نکرده و تصمیم گیری ما در دست خودمان بوده است.

منبع: انتخاب

۱۵:۱۱ ,۲۸ مرداد ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


ژنرال ژوزف عون، فرمانده ارتش لبنان با اشاره به نياز فوري اين نيرو به كمك‌هاي نقدي، هشدار داد كه در صورت نرسيدن كمك، ارتش اين كشور در آينده‌اي ...

فروپاشی احتمالی دولت به‌تازگی شکل‌گرفته در لبنان، خطر تکرار بحران فاجعه‌بار پناهندگان برای اروپا را در پی دارد؛ بحرانی که پیامدهای سیاسی ...

درحالی‌که گمان می‌رفت، بحران مالی فلج‌کننده در لبنان، رأی‌دهندگان بیشتری را به پای صندوق‌های رأی بیاورد، مشارکت لبنانی‌ها در انتخابات ...

فرانسه از کمک پاریس به آمریکا در روند میانجیگری در پرونده ترسیم مرزهای دریایی میان لبنان و اراضی اشغالی پرده برداشت.

نظر خود را ثبت کنید