یک عضو سابق نیروی تفنگداران انگلیس که در کابل برای حیوانات پناهگاه درست کرده بود،‌ خبر داد که طالبان از خروج ۲۰۰ سگ و گربه از افغانستان در پی انفجار کابل ممانعت به عمل آورده است.

به نوشته مجله نیوزویک، "پل فارتینگ" برای حفاظت و غذا دادن به گربه‌ها و سگ‌های ولگرد در کابل پناهگاه درست کرده بود و قصد داشت تا آنها را از افغانستان خارج کند اما پس از انفجار روز پنجشنبه طالبان اجازه این کار را به او نداد. برای این منظور وی به صورت مستقیم به ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان درخواست داده و روز پنجشنبه به بی.بی.سی گفت که بدون این حیوانات، افغانستان را ترک نمی‌کند.

او از مجاهد خواسته تا به تیمش اجازه دهد با سگ‌ها و گربه‌ها به فرودگاه برود و در توئیتی به سخنگوی طالبان نوشت: ما یک سازمان غیردولتی هستیم که به افغانستان بر می‌گردیم اما حالا می‌خواهم همه را به صورت ایمن از کشور خارج کنم.

وی گفت: وقتی انفجار در "گیت ابی" رخ داد، ما در آن نزدیکی‌ها بودیم و طالبان داشتند شلیک هوایی می‌کردند. یکی از آنها کلاشنیکفش را درست از پنجره اتوبوسی که ما به همراه زنان و کودکان سوار بودیم، داخل کرد.

فارتینگ در اواسط ۲۰۰۰ در نیروهای مسلح انگلیس در افغانستان خدمت می‌کرد و بعد پناهگاه حیوانات "ناوزاد" را برای نجات سگ‌ها، میمون‌ها و گربه‌ها به راه انداخت. او حالا تلاش می‌کند تا ۱۴۰ سگ و ۶۰ گربه را به همراه کارمندان این پناهگاه از افغانستان خارج کند.

وی گفته است: کاری نیست که بتوانم انجامش دهم. کارمندان به من می‌گویند که باید بروم. آنها به من گفته‌اند هر تعداد سگ و گربه که می‌شود را با خودم ببرم. اما حالا دیگر نمی‌شود اینها را از ایست‌های بازرسی طالبان رد کرد.

این نیروی سابق انگلیسی گفته که بدون کارمندان و حیواناتش از افغانستان نمی‌رود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۸:۴۰ ,۰۵ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


به دنبال اعلام خروج و شروع روند خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، گروه تحریک طالبان پاکستانی، فعالیت های خود را شدت بخشیده است.

در بخشنامه صادر شده توسط طالبان در فاریاب که نام “دولت اسلامی” در سربرگ آن مشاهده می شود؛ ۱۰ بند مشاهده می شود که عمل به آن برای تمام ساکنان ...

وقایع اخیر در افغانستان همه نگاه‌ها را به خود جلب کرده است؛ در عین حال که موجب نگرانی اکثر افغانستانی‌ها از پیشروی طالبان شده است، واکنش‌های ...

«آریانا سعید» خواننده پرآوازه زن افغانستان با انتشار عکسی در میان پناهجویان افغان اعلام کرد پس از چند روز زندگی مخفیانه و سراسر وحشت، توانسته ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی