رئیس جمهور ایالات متحده و نخست وزیر رژیم صهیونیستی در دیدار معوقه خود در کاخ سفید بار دیگر ادعاهای واهی خود علیه ایران را تکرار کردند.

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، امروز در جریان دیدار با نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، در کاخ سفید مدعی شد چنانچه با دیپلماسی نتوان مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شد، «ایالات متحده ابزارهای دیگری در اختیار دارد».

رئیس جمهور آمریکا همچنین با تأکید بر اینکه رابطه آمریکا و اسرائیل در قدرتمندترین وضعیت خود قرار دارد، افزود: «ما در مورد تعهدمان نسبت به امنیت اسرائیل و تهدید ایران گفت‌وگو خواهیم کرد. ما دیپلماسی را در اولویت قرار می‌دهیم ولی اگر دیپلماسی جوابگو نباشد، گزینه‌های دیگر را در نظر خواهیم گرفت.»

نفتالی بنت، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، نیز با استقبال از این دیدگاه رئیس جمهور آمریکا تکرار کرد: «موافقیم که اگر دیپلماسی جوابگو نباشد، ابزارهای دیگر در دست است.»

بنت با تأکید بر توقف فعالیت سانتریفیوژهای ایران اذعان کرد: «اسرائیل همواره در کنار ایالات متحده ایستاده است. ما به حمایت شما اطمینان داریم. اسرائیل می‌داند ما هرگز در سراسر جهان هم‌پیمانی بهتر و مورداعتمادتر از آمریکا پیدا نخواهیم کرد.»

وی با ابراز خوشحالی از اعلام مواضع صریح واشنگتن مبنی بر ممانعت از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای و توسل به ابزارهای جایگزین در صورت عدم کارآیی دیپلماسی مدعی شد: «مهم‌ترین موضوعی که در مورد آن صحبت می‌کنیم، رقابت ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای است و در جریان دیدارمان در مورد آن حرف زدیم.»

نخست‌وزیر رژیم اشغالگر قدس در ادامه ادعاهای خود افزود: «ما یک راهبرد جامع طراحی کرده‌ایم که دو هدف دارد. اولی جلوگیری از تجاوزگری منطقه‌ای ایران (!) و آغاز بازگرداندن آن‌ها به چارچوب محدود و مشخص است. دوم، دور نگه داشتن دائمی ایران از هرگونه نقطه گریز برای دستیابی به سلاح هسته‌ای است.»

منبع: خبرگزاری مهر

۰۸:۰۲ ,۰۶ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


در یکی از موارد معدود شکست برای رئیس‌جمهور آمریکا، کمیته نیروهای مسلح سنا برخلاف خواست بایدن بودجه نظامی این کشور را افزایش چشمگیری داد.

اگرچه ریاست جمهوری بایدن وارد هفتمین ماه خود شده است، همچنان رسانه‌ها و افکار عمومی آمریکا به ترامپ توجه بیشتری می‌کنند.

بخش خصوصی آمریکا از بایدن می‌خواهد سریع‌تر تکلیف سیاست تجاری آمریکا در قبال چین را روشن کند.

نماینده ویژه دولت بایدن در امور ایران که با گذشت حدود هفت ماه همچنان در بازگرداندن آمریکا به توافق هسته‌ای ناکام مانده است، روز پنجشنبه گفت: ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی