دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به افزایش 60 درصدی قیمت رب گوجه فرنگی، گفت: علاوه بر افزایش قیمت مواد مصرفی کاهش کیفیت گوجه فرنگی به علت کم آبی و گرما نیز باعث افزایش هزینه تولید رب گوجه فرنگی شده است.

 بررسی قیمت  رب گوجه فرنگی 800 گرمی نشان می دهد که قیمت این محصول خوراکی برای مصرف کننده طی ماه های اخیر به شدت افزایش یافته و قیمت مصرف کننده این محصول خوراکی در برندهای مختلف و  در قوطی های 800 گرمی بین 17 هزار و 500 تومان تا 25 هزار تومان  است. 

قاسمعلی حسنی گفت: قیمت رب گوجه فرنگی از ابتدای سال تاکنون افزایش قیمت قابل توجهی داشته است بطوری که مقایسه قیمت های فعلی رب گوجه فرنگی با 15 فروردین ماه امسال نشان می دهد که قیمت این محصول در برندهای مختلف بین 50 تا 60 درصد افزایش یافته است. 

وی در مورد دلایل افزایش قیمت رب گوجه فرنگی، اظهار داشت: به دلیل کاهش بارندگی ، کیفیت گوجه فرنگی پایین آمده بطوری که پیش از این از هر 4 کیلو گوجه فرنگی 800 گرم رب گوجه فرنگی بدست می آمد اما با توجه به کاهش بارندگی ها، کیفیت گوجه کم شده و از هر 4 کیلو و 500 گرم تا 4 کیلو و 800 گرم گوجه فرنگی، 800 گرم رب گوجه تولید می شود. 

دبیر اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به افزایش قیمت قوطی خالی رب گوجه فرنگی و درب آن اظهار داشت: قیمت قوطی خالی رب گوجه فرنگی 800 گرمی  از 2700 تومان با 35 درصد افزایش به 3600 تومان رسیده و درب قوطی رب 800 گرمی از 800 تومان با 60 درصد افزایش  به 1300 تومان رسیده است. 

وی همچنین به افزایش قیمت کارتن و نایلون اشاره کرد و گفت: قیمت کارتن مصرفی (کفی) برای بسته بندی قوطی های رب گوجه فرنگی  از 1500 تومان به 3800 تومان رسیده و هر کیلو نایلون جهت بسته بندی قوطی های رب از 28 هزار تومان با 45 درصد افزایش به 40 تومان رسیده است. 

حسنی بیان داشت: بنابراین عوامل مختلف از جمله گرما و کم آبی بر افت تولید گوجه، افزایش قیمت مواد مصرفی، افزایش قیمت بذر و همچنین افزایش مزد کارگر، باعث افزایش 60 درصدی رب گوجه فرنگی شده است. 

وی یکی دیگر از عوامل اثرگذار بر افزایش قیمت رب گوجه فرنگی را صادرات عنوان کرد و افزود: با توجه به کسب سود بیشتر، تولید کنندگان تمایل بیشتری نسبت به صادرات این کالای خوراکی دارند. 

رئیس اتحادیه بنکداران مواد غذایی با اشاره به افزایش 50 تا 60 درصدی قیمت رب گوجه فرنگی 800 گرمی از ابتدای سال تاکنون، گفت: به عنوان مثال قیمت هر قوطی رب گوجه فرنگی 800 گرمی از 11 هزار و 500 تومان در نیمه اول فروردین امسال به 18 هزار و 500 تومان در حال حاضر افزایش یافته است. 

منبع: خبرگزاری فارس

۱۴:۰۸ ,۰۷ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


رزم‌حسینی گفت: وزارت صمت طبق برنامه به ۵ وظیفه خود درباره تنظیم بازار عمل کرده است.

وزیر جهاد کشاورزی به نمایندگی از دولت، به دلیل اتفاقات بازار مرغ از مردم عذرخواهی کرده و ابراز امیدواری کرد با تشکیل کارگروه ساماندهی مرغ، ...

وزیر جهاد کشاورزی دولت دهم با صدور بیانیه‌ای ضمن تشریح برنامه‌ها و سوابق در سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرد.

یک نماینده مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی جهادکشاورزی گفت: رزومه وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی بسیار معمولی است؛ همانند ایشان در هر استان صدها ...

شهر یاسوج با میانگین قیمت متری 3 میلیون و 200 هزار تومان ارزان‌ترین خانه‌های کشور را در خود جای داده است و نقطه مقابل آن شهر تهران است که میانگین ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی