عضویت در بورس خارجی شگرد کلاهبردار ۱۰۰ میلیاردی بود.

فرمانده انتظامی استان گفت: فردی که با شگرد عضویت در سرمایه‌گذاری بازار بورس خارج از کشور اقدام به کلاهبرداری ۱۰۰ میلیارد ریالی از شهروندان کرده بود در " شیراز " دستگیر شد.

سردار "رهام‌بخش حبیبی" بیان کرد: تعدادی از شهروندان با مرجوعه قضائی به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشتند که به دلیل سرمایه گذاری در ارز خارجی (فارکس) مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند که رسیدگی به موضوع در دستور کار کارشناسان قرار گرفت.

بازار بورس در دست این مرد شیرازی بود

وی افزود: در بررسی‌های تخصصی مشخص شد مالباختگان طی آشنایی با متهم که خود را نماینده یکی از شرکت‌های بورس خارجی معرفی کرده بود با پیشنهاد سرمایه‌گذاری در بورس آشنا و ضمن انتخاب پلن خود از جدول پیشنهادی به صورت هفتگی سود خود را دریافت و پس از مدتی حساب آنان مسدود و مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال از آنان کلاهبرداری شده است.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: کارشناسان پلیس فتا پس از چند ماه کار فنی و اطلاعاتی موفق شدند متهم را در یکی از محله‌های شیراز شناسایی و وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

سردار "حبیبی" با بیان اینکه تا کنون بیش از ۹۰ نفر شاکی به پلیس فتا مراجعه کرده‌اند، عنوان داشت: متهم در بازجویی اولیه به کلاهبرداری ۱۰۰ میلیارد ریالی از شهروندان به بهانه سرمایه‌گذاری در بورس خارجی اقرار کرد.

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه کلاهبردار ۳۵ ساله پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد، گفت: کاربران فضای سایبر قبل از ورود به هرگونه سرمایه‌گذاری به عواقب آن بیندیشند و هرگز تحت تاثیر تبلیغات متعدد و پیشنهادات اغوا کننده در حوزه سرمایه‌گذاری هرمی و یا عناوینی که توسط افراد یا شرکت‌‌ها ارائه می‌شود قرار نگیرند.

وی خاطر نشان کرد: پلیس فتا به ‌صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت به آدرس www.cyberpolice.ir (بخش گزارش‌های مردمی) یا با شماره ۰۹۶۳۸۰ با کارشناسان در میان بگذارند.

منبع: خبرگزاری رکنا

۱۷:۱۴ ,۰۷ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


شاخص کل بورس اوراق بهادر تهران امروز با افت 10 هزار و 900 واحدی بر پله یک میلیون و ۱۴۵ هزار و ۹۷۰ واحد ایستاد.

امروز، دوشنبه 7 تیر ماه، ارزش صف‌های فروش هیجده درصد افزایش یافت و هزار و 273 میلیارد تومان شد.

درابتدای معاملات امروز چهارشنبه 23 تیرماه شاخص کل بورس با افت بیش از 444 واحدی به عدد یک میلیون و 303 هزار واحد رسید.

یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه بورس از نظر بنیادی به شرایطی با ثباتی رسیده است، گفت: بازار بر اساس متغیرهای بنیادین پیش می‌رود و معاملات ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی