در فاصله 72 ساعت تا اولین بازی تیم ملی در دور نهایی مقدماتی جام جهانی شرایط به گونه‌ای است که امیدواریم با اولین غافلگیری شاگردان اسکوچیچ مواجه نشویم.

قرن نو - گروه ورزشی: تیم ملی ایران در اولین بازی خود در مقدماتی جام جهانی باید روز پنجشنبه به مصاف سوریه برود. حریفی که معمولا به سختی برابر ایران امتیاز از دست می دهد. اما شرایط تیم ملی برای این دیدار نگران کننده به نظر می رسد.

در حالی که تنها 3 روز تا برگزاری این دیدار باقی مانده است اما  هنوز لیست نهایی بازیکنانی که قرار است برابر سوریه حضور داشته باشند اعلام نشده است. دیروز سرپرست تیم ملی اسامی 10 بازیکن لیگ برتری که از میان 22 بازیکن دعوت شده به اردو قرار است همراه تیم ملی باشند را اعلام کرد و قرار است باقی بازیکنان از میان لژیونر ها انتخاب شوند که این لیست هنوز اعلام نشده است.

این  در حالی است که شاگردان اسکوچیچ به دلیل شیوع ویروس کرونا در ایران موفق نشدند تا بازی تدارکاتی پیش از بازی برابر سوریه و عراق انجام دهند. اتفاقی که شاید باعث از دست رفتن امتیاز های حساس در همین ابتدای شروع مسابقات دورنهایی مقدماتی جام جهانی شود.

این در شرایطی است که هنوز شرایط اسکوچیچ و وحید هاشمیان برای حضور روی نیمکت تیم ملی ایران هم مشخص نیست. سرمربی تیم ملی و دستیارش چند روزی می شود که به کرونا مبتلا شده اند و برای حضور روی نیمکت ایران در بازی روز پنجشنبه باید تست شان منفی شود این در حالی است که تست هر دو مربی در روز شنبه مثبت اعلام شده بود.

در صورتی که اسکوچیچ و هاشمیان موفق به حضور روی نیمکت تیم ملی نشوند شاهد اتفاق عجیبی در بازی تیمملی برابر سوریه خواهیم بود. این روزها تمرینات تیم ملی زیر نظر ماریو تات کمک اسکوچیچ انجام می شود و کریم باقری هم که طبق خواسته یحیی گل محمدی از حضور در تیم ملی  فعلا منع شده است.

به همه این‌ها باید غیبت چند بازیکن تیم ملی به دلیل مصدومیت را هم اضافه کرد تا شرایط تیم ملی برای حضور در اولین دیدار دور نهایی مقدماتی جام جهانی غیرعادی و نگران‌کننده به نظر برسد.

در بازی روز پنجشنبه، مرتضی پورعلی گنجی، علی کریمی، عارف غلامی و احسان حاج‌صفی به دلیل کصدومیت حضور ندارند وسامان  قدوس هم مشخص نیست اجازه حضور در اردوی ایران را داشته باشد یا نه. بازیکنان شاغل در لیگ برتر انگلیس از حضور در اردوی تیم ملی کشورهایی که در شرایط حاد کرونا هستند منع شده اند.

در فاصله 72 ساعت تا اولین بازی تیم ملی در دور نهایی مقدماتی جام جهانی شرایط به گونه ای است که امیدواریم با اولین غافلگیری شاگردان اسکوچیچ مواجه نشویم و تیم ملی به لطف حضور ستاره های لژیونر خودموفق شود از پیچ اول خطرناک خود عبور کند. شرایط نگران کننده ای  که حاصل بی برنامگی و عدم تدارکات مناسب است.

 

 

 

 

۱۰:۰۶ ,۰۸ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


اسکوچیچ بعد از برد پرگل برابر کامبوج گفت که هنوز ماموریت اصلی تیم ملی باقی مانده است.

قرار است طی یکی دو ماه آینده مکانیزم برگزاری رقابت های مقدماتی جام جهانی مشخص شود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به کادر فنی ۱۲ تیم راه یافته به مرحله پایانی انتخابی جام جهانی هشدار داد.

طبق گفته مسئولان فدراسیون فوتبال، بیش از دو هفته از ابتلای این دو نفر به ویروس کرونا سپری شده است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی