اپلیکیشن صوتی کلاب‌هاوس از راه‌اندازی ویژگی صوتی فضایی خبر داد که صداها را از جهات مختلف پخش کرده و به مکالمات و اجراهای مجازی بیشتر شبیه به شرایط معمولی زندگی کمک می‌کند.

قرن نو - گروه فناوری اطلاعات:‌ این برنامه که توسط شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz پشتیبانی می‌شود، سال گذشته فعالیت صوتی اجتماعی خود را آغاز کرد و با هزاران چت‌روم که شامل مدیران ارشد و سلبریتی‌ها بود، مشهور شد.

با این حال، این رقابت با غول‌های بزرگ‌تر فناوری مانند فیس‌بوک، توییتر و اسپاتیفای که همه ویژگی‌های چت صوتی اجتماعی خود را معرفی کرده‌اند، افزایش می‌یابد.

ویژگی جدید شبیه به صدای فراگیر است و به کلاب‌هاوس کمک می‌کند تا کاربران روی اجراها و اتاق‌های سرگرمی که در برنامه افزایش یافته است متمرکز شوند.

جاستین اوبرتی، سرپرست فناوری پخش این اپلیکیشن گفت: بسته به تعداد بلندگوها در اتاق کلاب‌هاوس و عوامل مختلف دیگر، این فناوری به کاربران این امکان را می‌دهد تا شنونده صداهایی که در هدفون آنها احاطه شده است، باشند. به عنوان مثال، در اتاقهای کمدی ، فناوری جدید کلاب‌هاوس بلندگوی اصلی را تشخیص می‌دهد و صدای آن شخص را در پیشتر از سایر صداها قرار می‌دهد، درحالیکه خنده افراد دیگر می‌تواند طوری به نظر برسد که گویی از طرف چپ و راست شنونده می‌آید.

او افزود: من می‌توانستم صدای خنده مردم را بشنوم و می‌توانید تصور کنید که این ویژگی چه پتانسیل بالایی در صنعت موسیقی دارد.

به گفته اوبرتی، فناوری فضایی همچنین تشخیص زمانی که کاربران مختلف درحال صحبت کردن هستند را آسان می‌کند، درحالی‌که مردم قبلا مجبور به توجه به آهنگ و میزان صدای خوانندگان بودند.

کلاب‌هاوس که در ابتدا با دعوت‌نامه کاربران عضو می‌پذیرفت، به تازگی برای عضویت همه همگانی باز شده و اکنون بیش از ۷۰۰ هزار اتاق در روز روی این اپلیکیشن ایجاد می‌شود، درحالی‌که این رقم در ماه می ۳۰۰ هزار اتاق در روز بود.

ویژگی صوت فراگیر کلاب‌هاوس ابتدا برای کاربران iOS عرضه خواهد شد و به زودی در اختیار کاربران اندرویدی نیز قرار خواهد گرفت.

۱۰:۳۹ ,۰۸ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


علی لاریجانی گفت: اگر برجام چیز نجسی بود، چرا الان زیرش نمی‌زنند؟ برجام در آن دوره کار درست و دقیق کشور بود. الان هم معتقدم برای نجات کشور باید ...

شبکه اجتماعی صوتی کلاب هاوس ۱۶ ماه پس از آغاز فعالیت به روی همه گشوده شد.

اطلاعات نزدیک به چهار میلیون کاربر کلاب‌هاوس لو رفته و در دارک وب برای فروش قرار داده شده است.

شبکه اجتماعی صوتی کلاب‌هاوس در اقدامی به منظور حفظ ایمنی کاربران افغان، اطلاعات شخصی حساب‌های آن‌ها را حذف کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی