سرانه مصرف گوشت در ایران طی سال های اخیر چه تغییری کرده است؟

سرانه مصرف گوشت در ایران و جهان

تازه ترین صحبت های علی اصغر ملکی، رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی، از کاهش سرانه مصرف گوشت در ایران به 8.5 کیلوگرم اشاره دارد؛ گفتنی است که در ابتدای دهه 90 سرانه مصرف گوشت در ایران 13 کیلوگرم بوده است.

قرن نو- گروه اقتصادی – نگارعلی: گوشت قرمز یک ماده غذایی غنی از مواد مغذی است که منبع مهمی از پروتئین کامل با تمام اسیدهای آمینه ضروری، آهن، روی، سلنیوم و ویتامین B به ویژه ویتامین B12 در رژیم غذایی است.

گوشت بخشی از رژیم غذایی انسان از دوران ماقبل تاریخ بوده است و شکار و نگهداری حیوانات برای مصرف شیر و گوشت عامل محرکی در افزایش سکونتگاه های ثابت انسانی از حدود 10 هزار سال قبل از میلاد بوده است. انسان شناسان معتقدند که افزایش مصرف گوشت حاوی چربی و پروتئین بالا به افزایش طول عمر انسان و رشد فکری در دوران ماقبل تاریخ کمک کرده است.

از دهها حیوان در مناطق مختلف جهان از جمله اسب (فرانسه ، ایتالیا ، آلمان و ژاپن) سگ (چین ، کره جنوبی ، ویتنام و مناطق قطبی)  گربه ها (چین ، پرو) خوکچه هندی (مناطق کوهستانی آند) و نهنگ ها و دلفین ها (ژاپن ، آلاسکا ، سیبری ، کانادا ، جزایر فارو ، گرینلند ، ایسلند و سنت وینسنت) به عنوان گوشت مصرف می شده است؛ با این حال در عصر مدرن اکثریت قریب به اتفاق گوشت مصرف شده توسط انسان گوشت گاو یا گوساله، مرغ، بوقلمون، اردک، خوک و گوسفند بوده است.

گوشت قرمز در حالی یکی از اصلی ترین مواد خوراکی برای بدن انسان محسوب می شود که رشد قیمت افسارگسیخته آن در طی سال های اخیر منجر به حذف این ماده غذایی گران قیمت و یا کاهش حجم آن از سفره ایرانیان شده است؛ بررسی ها حاکی از آن است که در ابتدای دهه 90 شمسی هر کیلوگرم گوشت قرمز گوسفندی تنها 13 هزار تومان قیمت داشته است و هر کیلوگرم گوشت گاو نیز 35 هزار تومان قیمت داشته است و در سال جاری میلادی قیمت آنها به ترتیب به کیلویی 127 تا 168 و 126 تا 165 هزار تومان رسیده است.

گفتنی است که قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز گوسفندی و گاوی از سال گذشته تاکنون به طور میانگین 40 و 45 درصد افزایش یافته است و این در حالی است که در بازارهای جهانی روند قیمت گوشت در این مدت نزولی بوده است؛ بررسی ها حاکی از آن است که میانگین قیمت بین المللی گوشت در سال 2020 به دلیل تاثیر پاندمی کرونا کاهش یافت.

موانع لجستیکی و کاهش خدمات غذایی و افزایش مخارج خانوارها به طور موقت تقاضای واردات از سوی برخی از کشورهای واردکننده اصلی را محدود کرده است و اختلالات بازار مربوط به پاندمی کرونا درآمد خالص واردکنندگان گوشت و کشورهای کم درآمد را کاهش داده است، قدرت خرید خانوارها را به طور قابل توجهی تضعیف کرده است و مصرف کنندگان را مجبور کرده است تا جایگزین های ارزان تر محصولات گوشتی را مصرف کنند.

امروزه آرژانتین بالاترین سرانه مصرف گوشت گاو و گوساله را در دنیا دارد و هر فرد آرژاتینی سالانه حدود 39.9 کیلوگرم گوشت مصرف می کند، سرانه مصرف گوشت در 27 کشور اتحادیه اروپا و چین به ترتیب حدود 35.5 و 30.4 کیلوگرم است و رژیم غاصب صهیونیستی با 64.9 کیلوگرم بالاترین سرانه مصرف مرغ در جهان را دارد و قزاقستان با 8.5 کیلوگرم بالاترین سرانه مصرف گوشت گوسفندی در دنیا را دارد.

آرژانتین در حالی کماکان بالاترین سرانه مصرف گوشت در دنیا را دارد که روند مصرف گوشت در این کشور طی یک سال گذشته و به دلیل تورم افسارگسیخته کاهش چشمگیری داشته است؛ هر فرد آرژانتینی در سال گذشته به طور میانگین سالانه 51 کیلوگرم گوشت مصرف می کرده است.

بر اساس گزارش سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (فائو)، بین سالهای 1990 تا 2009 مصرف جهانی گوشت تقریبا 60 درصد و سرانه مصرف تقریباً 25 درصد افزایش یافته است و انتظار می رود مصرف گوشت تا سال 2022 نزدیک به 1.7 درصد افزایش یابد.
افزایش میانگین مصرفی گوشت در طی سال های آینده منجر به نگرانی داشمندان و کارشناسان محیط زیست شده است؛ چراکه تولید گوشت - به ویژه در مقیاس صنعتی که در بسیاری از کشورها انجام می شود - باعث فرسایش خاک از طریق چرای بی رویه، افزایش مصرف سوخت مبتنی بر کربن و استفاده بیش از حد از آب خواهد شد.

گفتنی است که گوشت خوک با در دست داشتن بیش از 36 درصد از تقاضای جهانی پر مصرف ترین نوع گوشت در دنیا است و گوشت گاو Wagyu از ژاپن گران ترین گوشت گاو در جهان است و به طور میانگین قیمت هر پوند wagyu درجه یک 200 دلار است.


 

۰۸:۰۰ ,۰۹ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: میان تولید کنندگان و سفره مردم فاصله زیادی به وجود آمده است و صنعت دام و طیور از واسطه گری‌ها رنج می‌برد، ولی ...

احمد امیر آبادی فراهانی، عضو هیأت رئیسه مجلس بودجه ۱۴۰۰ را آبکی توصیف کرد و گفت : از پسرخاله وزیر و پسر معاون او گرفته تا اقوام و دوستان دیگر ...

ر دامداری سنتی ایران، کشاورزان و دامداران اگر متوجه شوند که شیر تولیدی دام آنها را با قیمت مناسب نمی‌خرند و به‌اصطلاح خودشان خرج خوراک دام ...

عبور قیمت هر کیلوگرم جو از مرز 5هزار تومان و گرانی علوفه، ازجمله کاه و یونجه، زمینه افزایش دوباره قیمت گوشت قرمز گوسفندی و گوساله در خرده‌فروشی‌های ...

بازار گوشت قرمز مدت هاست با قیمت گذاری توسط دلال ها بی رونق شده است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی