رئیس ستاد مقابله کرونا در کلانشهر تهران از عدم کشف سویه جدید لامبدا در کشور خبر داد و گفت: تاکنون هیچ نمونه‌ای از ویروس جهش یافته لامبدا در ایران شناسایی نشده است.

علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر از عدم کشف سویه جدید لامبدا در کشور خبر داد و گفت: تاکنون هیچ نمونه‌ای از ویروس جهش یافته لامبدا در ایران شناسایی نشده است.

زالی گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ گونه شواهد آزمایشگاهی، بالینی و بیمارستانی از کشف ویروس لامبدا در تهران و سایر استانهای کشور گزارش نشده است.

وی با اشاره به شناسایی سویه لامبدا در۴۰  کشورجهان خاطرنشان کرد: گرچه این ویروس به مرزهای اطراف کشور ما نیز سرایت کرده است اما خوشبختانه تاکنون نه از نظر تظاهرات بالینی و نه از نظر بررسی های آزمایشگاهی شواهدی دال بر وجود این ویروس جهش یافته در کشورمان مشاهده نشده است.

 زالی  با توجه به این که انتشار از طریق مرزها صورت می‌گیرد، تاکید کرد: کنترل مرزها و ترددها مهمترین موضوع در پیشگیری از ورود این سویه جدید است . بنابراین اعمال محدودیت‌های جدی تر در مرزهای کشور و به خصوص انجام قرنطینه‌های هوشمند در مبادی ورودی مرزهای زمینی و هوایی بسیار اهمیت دارد.

وی خاطرنشان کرد: در ستاد ملی کرونا نیز این هفته  موضوع کنترل مرزها مورد تاکید ریاست جمهوری قرار گرفت و مقرر شد که اقدامات حفاظتی بیشتری در مرزهای هوایی و زمینی اعمال شود .

زالی ضمن آرزوی سلامتی و شفای عاجل برای تمامی بیماران مبتلا به کرونا ابراز امیدواری  کرد: با اعمال محدودیت‌های بیشتر و فراهم سازی قرنطینه‌ها در مبادی ورودی کشور بتوانیم با ورود این سویه جدید مقابله کنیم و هموطنان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و محدودیت‌ها به کاهش شیوع بیماری کمک کنند.

منبع: خبرگزاری فارس

۰۸:۴۷ ,۰۹ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


این روزها شاهد تردد پلاک‌های غیر بومی بسیاری در استان‌های مختلف هستیم؛ رانندگانی که 200 هزار تومان جریمه می‌پردازند و به هر کجا که می‌خواهند ...

ویروس کرونا هر روز با تغییر چهره و جهش‌های متنوع در کشورمان جولان می‌دهد و جان می‌گیرد . این ویروس خطرناک به‌رغم تزریق واکسن و تمامی اقدامات ...

ایران همچنان با پیک پنجم کرونا و شیوع گسترده سویه دلتا مواجه است. فوتی‌های کرونا به بالای ۷۰۰ نفر در روز رسیده. حالا رئیس مرکز تحقیقات ویروس ...

دکتر مسعود یونسیان، اپیدمیولوژیست و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران می‌گوید: پیش‌بینی ورود سویه کرونای لامبدا به ایران، بستگی به رفتار و ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی