وعده‌های داده شده در زمینه مسکن بدون توجه به نیازهای واقعی است

جوجه را آخر پاییز می‌شمارند

محمد هاشمی رفسنجانی گفت : مسکن ساختن نیازهایی دارد. اینکه در یک بیابانی زمین دولتی را بگیریم و به فرض، برج بسازیم، جوابگو نیست چون مسکن نیازهایی دارد و از الزامات آن آب و برق و گاز و مسائل اجتماعی و .. است. به نظر نمی رسد که در شرایط فعلی، زمانی وجود داشته باشد که فرضا برق بیشتری تولید کنیم یا گاز را با اینکه زیاد داریم اما بتوانیم آن را برسانیم یا آب تصفیه و آب مصرفی را و یا حتی آب فضای سبز را تامین کنیم. یعنی قول‌هایی که در این زمینه داده شده بدون توجه به نیازهای واقعی بوده است.

وی ادامه داد :وزیر مسکن که ابتدا تصور می کرد وزیر نفت است، گفت ما شورایی را برای مسکن تشکیل می دهیم که همه وزارتخانه‌ها بیایند و همه همکاری و همفکری کنند ولی ما همین الان مشکل برق، مشکل گاز رسانی و مشکل آب داریم. آیا برای اینها برنامه ریزی شده است؟

من بعید می دانم که به این سرعت امکان محاسبه و برنامه‌ریزی وجود داشته باشد. اینها یک سری وعده‌هایی داده‌اند و بر اساس این ضرب‌المثل که جوجه را آخر پاییز می‌شمارند، ما تا اسفندماه خیلی فاصله نداریم و اگر در این مدت مسکنی ساخته باشند معلوم می شود که این قول‌ها چقدر عملی است و چقدر به دو عامل دانایی و توانایی در علم مدیریت متکی است یعنی باید هم دانش و اطلاعات لازم برای آن وجود داشته باشد و هم توانایی اجرای آن باشد تا بتوانند مسکن بسازند و ما امیدوار هستیم که این اتفاق بیفتد. نمی دانم که مبنای سخنان و وعده‌های وزرا چیست و یا اطلاعاتشان بر چه پایه‌ای است.

۱۳:۵۰ ,۰۹ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


گمانه زنی ها می گویند جبهه پایداری امید زیادی برای سهم گرفتن از این سه صندلی معاون اولی، وزارت کشور و وزارت اطلاعات دولت سیزدهم دارند.

مرور برخی رسانه‌های اصول‌گرایان تندرو، نشان از تلاش بی‌وقفه‌ای دارد که می‌خواهد دولت سیزدهم را به سمت انقباض فضای سیاسی ـ رسانه‌ای کشور ...

روند تقسیم پست میان نامزدهای اصولگرا توسط ابراهیم رئیسی چگونه است ؟

جمیله علم‌الهدی، همسر رییس جمهور، گفت: امروز مردم نمی‌پذیرند به عنوان یک جهان سوم تلقی شوند و خود را نه با کشورهای همسایه، بلکه با کشورهای ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی