شرکت شیائومی که حالا عنوان غول تلفن‌های هوشمند چین را در اختیار دارد، روز چهارشنبه اعلام کرد که به صورت رسمی ثبت واحد خودروهای برقی خود را انجام داده و این مساله را تازه‌ترین تلاش خود برای ورود به دنیای خودرو دانست.

قرن نو - گروه فناوری اطلاعات: بخش جدید شرکت شیائومی کار خود را با ثبت سرمایه اولیه 10 میلیارد یوآن (1.55 میلیارد دلار) آغاز کرده و تاکنون نزدیک به 300 کارمند برای اضافه شدن به این بخش تازه شیائومی استخدام شده‌اند. این غول دنیای تلفن‌های هوشمند که بعد از سامسونگ، دومین تامین‌کننده بزرگ تلفن همراه در سراسر جهان است، ورود خود به دنیای خودروهای الکتریکی را در ماه مارس تایید کرده و متعهد شده بود که طی 10 سال آینده حدود 10 میلیارد دلار برای این کار سرمایه‌گذاری کند.

مدیرعامل این شرکت پیش از این گفته بود که این ورود تازه شیائومی به دنیای جدید، تازه‌ترین پروژه کارآفرینی‌اش خواهد بود. آنطور که شیائومی گفته، نزدیک به بیش از 2 هزار مصاحبه نظرسنجی انجام شده و از شرکای شیائومی در این صنعت بازدید شده اما هنوز جزئیات بسیاری از استراتژی این شرکت در بخش خودرو منتشر نشده است. 

هفته قبل بود که شیائومی از خرید کسب‌وکار فناوری‌های خودران با عنوان دیپ‌موشن به ارزش 77 میلیون دلار خبر داده بود تا بتواند بخش تحقیق و توسعه خود را گسترش دهد. سخنگوی شیائومی در پاسخ به اخبار منتشر شده در این رابطه، اظهاراتی را در حساب کاربری این شرکت نوشت و عنوان کرد که با بسیاری از خودروسازان صحبت کرده اما هنوز تصمیم نهایی برای شراکت با آنها گرفته نشده است. 

درآمد سه ماهه دوم شیائومی در هفته گذشته باعث شد تا کلیه برآوردهای تحلیلگران کنار رود چرا که درآمد و سود خالص این شرکت به ترتیب 64 و 87.4 درصد افزایش یافته بود. بعد از آنکه هواوی به دلیل برخی تحریم‌های آمریکا قدری از بازار کنار زده شد، شیائومی توانست سهم این شرکت را در بازار جهانی تلفن‌های هوشمند از آن خود کند. 
 

۱۵:۱۱ ,۱۰ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


بر اساس بند 9 بخشنامه شماره 141716 مورخ 1400/02/06 عوارض گمرکی تلفن‌های همراه بالای 600 دلار از 5 درصد به 12 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.

در دنیای اشباع شده تلفن‌های هوشمند، سرعت شارژ به راه دیگری تبدیل شده تا سازندگان خود را از رقیبانشان متمایز کنند.

درپی ممنوعیت واردات بعضی مدل‌های گوشی به کشور، ازجمله تعدادی از دیوایس‌های محبوب شیائومی، فهرست ممنوعیت واردات گوشی به‌روزرسانی شد و تعداد ...

ورود شیائومی به عرصه تولید خودروهای برقی شکل و شمایل جدی‌تری به خود گرفته است و درحالیکه این شرکت چینی اوایل سال جاری از ورودش به دنیال خودروهای ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی