براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران هم‌اکنون کیفیت هوای پایتخت در محدوده ‌قابل قبول است.

به گزارش قرن نو ، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبحگاه روز پنجشنبه (۱۱ شهریور ۱۴۰۰) در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده‌ قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

حاکمیت جو نسبتاً آرام در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد، علاوه براین با توجه به حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در برخی مناطق افزایش غلظت این آلاینده سبب کاهش کیفیت هوا به‌ویژه در ساعات بعدازظهر خواهد شد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت پنجشنبه همراه با افزایش ترافیک شامگاهی سبب تجمع ذرات معلق شده و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود، هرچند در ساعات پایانی پنجشنبه افزایش نسبی تندی باد از غلظت ذرات معلق می‌کاهد و بهبود کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

صبح روز جمعه (۱۲ شهریور ۱۴۰۰) با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود. عدم وزش باد در طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد، همچنین در ساعات بعدازظهر احتمال تولید و افزایش غلظت آلاینده‌ ازن می‌تواند در برخی مناطق سبب کاهش کیفیت هوا شود. استمرار این شرایط جوی تا ساعات پایانی جمعه همراه با ترافیک شامگاهی سبب افزایش نسبی غلظت ذرات معلق خواهد شد و به‌تبع آن کیفیت هوا در پاره‌ای از مناطق پرتردد کاهش خواهد یافت.

 آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «دی‌اکسید نیتروژن» با میانگین 82 بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین 71 و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

۱۲:۰۶ ,۱۱ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


سازمان هواشناسی از آسمان صاف و آفتابی تا چهارشنبه در اکثر مناطق کشور و رعدوبرق و وزش باد شدید در برخی استان‌ها به خصوص در ساعات بعدازظهر خبر ...

میزان غلظت ازن در هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته افزایش یافته و کیفیت هوا از شرایط سالم خارج شده است.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در پاره‌ای از مناطق تهران طی ساعات بعد از ظهر مورد انتظار ...

آسمان صاف تا کمی ابری برای استان تهران و کاهش کیفیت هوای پایتخت طی امروز (۲۹ شهریور ماه) پیش‌بینی می‌شود.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی