تیم والیبال نشسته ایران با برتری سه بر صفر برابر بوسنی به فینال رقابت‌های این رشته در شانزدهمین دوره بازی‌های پارالمپیک رسید.

قرن نو_ گروه ورزشی: تیم والیبال نشسته ایران که در مرحله گروهی مسابقات این رشته در پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو موفق شده بود با شکست تیم‌های آلمان، برزیل و چین جواز حضور در مرحله نیمه‌نهایی را کسب کند، در این مرحله برابر تیم بوسنی قرار گرفت.

شاگردان «هادی رضایی» که در مرحله گروهی حتی یک ست را به حریف واگذار نکرده بودند در این دیدار حساس با نتیجه سه بر صفر موفق شدند تیم والیبال نشسته بوسنی را شکست داده و به فینال این بازی‌ها راه پیدا کنند.

ایران در ست نخست این دیدار مقتدرانه و با نتیجه ۲۵ بر ۱۶ بوسنی را از پیش رو برداشت. تلاش بازیکنان تیم والیبال نشسته بوسنی در ست دوم وسوم  نیز نتیجه‌ای در برنداشت و ایران موفق شد با نتایج 25 بر 16 و 25 بر 17 بوسنی را شکست داده و راهی فینال شود.

 بوسنی در چند دوره گذشته همواره در فینال رقابت‌ها حریف سختی برای ایران بود. این تیم در پارالمپیک ۲۰۰۴ آتن و ۲۰۱۲ لندن با شکست ایران به مدال طلا رسیده بود.
دیگر دیدار این مرحله را تیم‌های روسیه و برزیل برگزار کردند که تیم روسیه موفق شد با نتیجه سه بر صفر برزیل را شکست دهد.

دیدار فینال این دوره از بازی‌ها روز شنبه (سیزدهم شهریور) بین تیم‌های روسیه و ایران برگزار خواهد شد. تیم‌های برزیل و بوسنی دیدار رده‌بندی را برگزار خواهند کرد.

تیم ایران والیبال نشسته ایران در هشت دوره حضور در پارالمپیک موفق به کسب ۶ مدال طلا و ۲ نقره شده است.

۱۸:۰۴ ,۱۱ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


والیبالست جوان بانوان ایران با انتقال به اروپا عنوان جوان ترین لژیونر را از آن خود کرد.

شاگردان آلکنو در مصاف با لهستان به یک برد مهم و سخت رسیدند.

تیم والیبال نشسته ایران برای هفتمین بار قهرمان پارالمپیک شد.

تیم ملی ایران رقابت های والیبال قهرمانی آسیا را با برد آغاز کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی