معاون عملیات پلیس راهور پایتخت با اشاره به اینکه تصادفات یکی از معضلات ترافیکی در شهر تهران است، گفت: هر ۵۱ ثانیه یک تصادف در پایتخت رخ می‌دهد.

 سرهنگ محمد رازقی معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: بنا بر آمار تماس‌ها با پلیس ۱۱۰، هر ۵۱ ثانیه یک تصادف داریم. متاسفانه تصادفات یکی از معضلات ترافیکی در شهر تهران است و روزانه حدود ۱۶۰۰ مورد تصادف داریم که هر ۵۱ ثانیه یک تصادف در شهر تهران روی می‌دهد.

سرهنگ رازقی افزود: این تصادفات با تصادفات جزئی که طرفین با یکدیگر سازش کرده و محل را ترک می‌کنند تا تصادفات خسارتی شدید و تصادفات جرحی و فوتی متفاوت است.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ با بیان اینکه برخی از تصادفات موجب بروز خسارات جبران‌ناپذیری می‌شود، گفت: اطلاع از این موارد که در تصادف رخ‌داده چه مقصر و چه غیر مقصر چه وظایفی دارند و چه کاری باید انجام دهند، بسیار مهم است. 

او ادامه داد: برخی تصادفات، تصادفات ثانویه است؛ یعنی تصادفی اتفاق افتاده، مخصوصا در محورهای بزرگراهی که سرعت بالاست و به دلیل اینکه طرفین تصادف ایمن‌سازی نکردند، تصادف دوم همان جا با همان وسایل نقلیه اتفاق می‌افتد.

رازقی بیان کرد: ایمن‌سازی بعد از وقوع تصادف حتما با مثلث شبرنگ انجام شود، با فاصله‌ای مناسب و با توجه به محلی که این تصادف روی داده است تا رانندگان عبوری از وقوع تصادف مطلع شده و برخورد بعدی صورت نگیرد؛ ایمن‌سازی طی روز در فاصله ۷۰ متری و در شب و هنگام دید کم در فاصله ۲۰۰ متری باید از علائم ایمنی و مثلث شبرنگ استفاده شود تا از تصادفات بعدی جلوگیری شود.

معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: یکی از ملزومات در خودرو همین مثلث شبرنگ است که برای ایمنی هر چه بیشتر باید در خودرو وجود داشته باشد. 
 

منبع: خبرگزاری فارس

۱۱:۵۴ ,۱۴ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


تشکل‌های رسانه‌ای برای پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران بیانیه داد.

همسر مهشاد کریمی، از جانباختگان حادثه اتوبوس خبرنگاران، درباره پاره‌ای بی‌اخلاقی‌ها افشاگری کرد.

یک کارشناس حوزه اجتماعی گفت: واکنش مسئولان به حادثه واژگونی اتوبوس خبرنگاران از یک‌سو و موضوعات تراژیک باعث افزایش توجه رسانه‌ای به این موضوع ...

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ اقداماتی را که باید بعد از تصادف خسارتی صورت گیرد، تشریح کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی