در چارچوب هفته پنجم مسابقات مقدماتی راهیابی به جام جهانی در قاره اروپا، ایتالیا باز هم به تساوی رضایت دادند ولی تیم‌های آلمان، بلژیک و اسپانیا به برد دست یافتند.

قرن نو - گروه ورزشی: مسابقات مقدماتی جام جهانی در اروپا دیشب با برگزاری چند دیدار مهم ادامه یافت که تمام تیم‌های مدعی برابر رقبای خود به برتری رسیدند اما ایتالیا برابر سوئیس متوقف شد.

در یکی از مهم‌ترین بازی‌ها تیم ملی فوتبال بلژیک با ۳ گل جمهوری چک را از پیش روی برداشت. روملو لوکاکو، ادن هازارد و ساله‌ماکرز برای شیاطین سرخ گلزنی کردند.

ایتالیا بعد از قهرمانی در یورو در دومین دیدار پیاپی نتوانست برنده شود و برابر سوئیس به تساوی رسید. در این دیدار جورجینیو بهترین بازیکن سال یوفا یک ضربه پنالتی را از دست داد.

تیم ملی فوتبال آلمان موفق شد با هدایت هانسی فلیک به صدر جدول گروه راه یابد. آلمان با نتیجه ۶ بر صفر ارمنستان را شکست داد. گنابری در دقایق ۶ و ۱۵، رویس در دقیقه ۳۵، ورنر در دقیقه ۴۵، هافمن در دقیقه ۵۲ و آدیمی ۱+۹۰ گل‌های این بازی را به ثمر رساندند.

در بازی دیگر هم رومانی با گل‌های توشکا و مانئا  لیختن‌اشتاین را برد.

همچنین لهستان با نتیجه ۷ بر یک میزبانش سن‌مارینو را در هم کوبید. روبرت لواندوفسکی دو بار، سویدرسکی، لینتی و بوکسا سه بار برای لهستان گلزنی کردند و تنها گل سن‌مارینو را هم نانی در دقیقه ۴۸ به ثمر رساند.

همچنین در دیگر دیدار اسپانیا ۴ بر صفر میهمانش گرجستان را شکست داد. گایا در دقیقه ۱۴، سولر در دقیقه ۲۵، فران تورس در دقیقه ۴۱ و سارابیا در دقیقه ۶۳ برای اسپانیا گلزنی کردند.

 

۰۸:۳۷ ,۱۵ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


خبرنگار بحرینی در گفت‌و‌گوی زنده با پیشکسوت فوتبال ایران درگیری لفظی پیدا کرد.

قرار است طی یکی دو ماه آینده مکانیزم برگزاری رقابت های مقدماتی جام جهانی مشخص شود.

سرمربی تیم ملی عراق پس از حواشی فراوان با این تیم فسخ کرد.

امارات اعلام کرد تمامی مسابقات فوتبال خود را با حضور تماشاگر برگزار خواهد کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی