وزیر خارجه عراق در دیدار با سفیران کشورهای عربی در وین بر ادمه تلاش‌های کشورش برای نزدیک کردن رویکردهای ایران و عربستان تاکید کرد.

فواد حسین، وزیر خارجه عراق در پایان سفر خود به وین با سفیران و نمایندگان هیات های دیپلماتیک کشورهای عربی در اتریش دیدار و درخصوص مسائل مختلف منطقه و جهان و همکاری در زمینه مبارزه با تروریسم بحث و رایزنی کرد.

وی برگزاری موفقیت آمیز نشست اخیر بغداد را ''پیروزی بر گروهک داعش و فساد و به کار گرفتن خط مشی همکاری و منافع مشترک'' توصیف کرد.

فواد حسین گفت: عراق اکنون سیاست انتقال از مرحله جنگ به مرحله گفت وگو را درپیش گرفته است تا نقش حقیقی خود را در نزدیک کردن رویکرد طرف های مختلف منطقه ای مانند عربستان و ایران و یا طرف های بین المللی مانند ایران و آمریکا ایفا کند و دولت عراق این مساله را بخشی اساسی برای تحقق امنیت و ثبات در منطقه وجهان می داند.

وزیر خارجه عراق در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: عراق در تلاش است تا از طریق ایجاد کانال های گفت وگوی سازنده به منظور نزدیک کردن رویکرد کشورهای خاورمیانه، روابط متشنج میان کشورها را بهبود بخشد.

فواد حسین روز گذشته نیز با رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در مقر این آژانس در وین دیدار و دو طرف در خصوص مسائل مختلف از جمله حق کشورها در بهره برداری از فناوری مسالمت آمیز هسته ای در زمینه های مختلف رایزنی کردند.

در بیانیه وزارت خارجه عراق در این باره آمده است: فواد حسین و گروسی درخصوص برجام و تلاش های بین المللی برای احیای آن و تاکید بر موضع عراق در حمایت از تلاش های دیپلماتیک برای ایجاد راه حل و بازگشت همه طرف های توافق به میز مذاکرات گفت وگو کردند.

دو طرف تاکید کردند که بازگشت به برجام بازتاب مثبتی بر جامعه بین المللی و منطقه خاورمیانه خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا

۱۲:۱۶ ,۱۵ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


رسانه عربستانی نسبت به اتفاقی که برای مدافع استقلال افتاد واکنش نشان داد.

با توجه به شیوع کرونا امسال حدود ۶۰ هزار ساکن عربستان به حج تمتع مشرف می‌شوند که عربستان با توجه به کاهش تعداد زوار و لزوم رعایت دستورالعمل‌های ...

در پی درگذشت آیت‌الله سیدمحمدسعید حکیم، از مراجع چهارگانه نجف اشرف، دولت عراق یک روز عزای عمومی در سراسر کشور اعلام کرد.

اف بی آی یک سند ۱۶ صفحه‌ای طبقه‌بندی شده مربوط به پشتیبانی لجستیکی ارائه شده به دو هواپیماربای سعودی در حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ را منتشر کرد.در ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی