وزارت دادگستری عراق امروز دوشنبه درباره آمار تروریست‌های زندانی در عراق اعلام کرد که تعداد تروریست‌های محکوم در زندان‌های عراق بیش از ۵۰ هزار نفر است.

وزارت دادگستری عراق امروز دوشنبه درباره آمار تروریست‌های زندانی در عراق اعلام کرد: تعداد تروریست‌های محکوم در زندان‌های عراق بیش از ۵۰ هزار نفر است که نیمی از آنها به اعدام محکوم شده‌اند.

احمد لعیبی سخنگوی وزارت دادگستری عراق در سخنانی پیرامون این موضوع افزود: این احکام اعدام اجرا نشده است که علت آن قطعی نشدن حکم است و یا اینکه حکم برخی از محکومان به اعدام از سوی ریاست جمهوری عراق امضا نشده است.

وی افزود: هر حکمی که به مرحله قطعی برسد و یا اینکه رئیس جمهور آن را امضا کند، اجرا خواهد شد. اما حدود ۹۰ درصد از احکام صادر شده شامل چنین وضعیتی نیستند.

موضوع اجرای حکم تروریست‌های محکوم به اعدام و عدم امضای حکم آنها از سوی برهم صالح رئیس جمهور عراق، یکی از چالش‌هایی است که عراق با آن مواجه است و اعمال فشار برخی گروه‌های سیاسی اهل سنت عراق برای جلوگیری از اجرای این احکام از مواردی است که بسیاری از شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی عراقی نسبت به آن معترض هستند.

۱۵:۴۱ ,۱۵ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


رئیس جمهور آمریکا ضمن استقبال از برگزاری موفق نشست منطقه‌ای حمایت از عراق در بغداد، به ادامه حمایت ایالات متحده از عراق و تلاش برای "برقراری ...

به دنبال بروز اعتراضات اکتبر 2019 که منجر به استعفای دولت عادل عبدالمهدی شد، زمان انتخابات پارلمانی عراق از آوریل 2022 به اکتبر 2021 تغییر یافت. ...

مدیرکل موسسه شهدای عراق اعلام کرد که نام ده‌ها شهید ایرانی که در کنار عراق علیه تروریسم جنگیده و یا توسط رژیم صدام اعدام شده‌اند در این موسسه ...

نیروهای عراقی عملیات نظامی جدیدی برای برقراری امنیت در مرزها با سوریه را آغاز کردند.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی