نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه نمایندگانی بخواهند بنا به هر دلیلی برای مسئولیت معاونت رئیس جمهوری یا استانداری از مجلس بروند این خلاف شأن مجلس است و نباید مجلس را پله‌ای برای مسئولیت‌های دیگر کرد.

عبدالحسین روح الامینی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز مجلس و در تذکری خطاب به هیأت رئیسه با تاکید بر لزوم حفظ شدن و حرمت مجلس اظهار داشت: یکی از مطبوعات تیتر زده و نوشته است که مجلس از ۵۰۰ روز فعالیت‌اش، تنها ۶ روز حد نصاب داشته است؛ این حرف توهین به مجلس است.

 وی با اشاره به معرفی برخی نمایندگان به عنوان وزیر پیشنهادی گفت: در بحث رأی اعتماد به هیات دولت، مجلس اختیار داشته که رأی بدهد یا ندهد و اگر نماینده‌ای به عنوان وزیر معرفی شده و رأی بیاورد، می‌تواند به دولت برود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اما اگر کسانی بنا به هر دلیلی برای معاونت رئیس جمهور، استانداری یا مسئولیت‌های دیگر بخواهند از مجلس بروند، این خلاف شأن مجلس است و نباید مجلس را برای جایگاه‌های دیگر پله کرد.

روح الامینی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب هم بر این موضوع تاکید دارند؛ برای یک جایی مثل وزارت، ضرورت پیش می‌آید، اما برای بقیه جاها شأن مجلس را حفظ کنید.

وی همچنین با اشاره به آغاز به کار وزرای رئیس جمهور گفت: میثاق ما با وزرا بر اساس ۱۶ بند اصل سوم قانون اساسی است که موضوعاتی مانند رفع تبعیض و گسترش عدالت را مطرح کرده و بحث عدالت را حضرت آقا نیز مورد تاکید قرار دادند که کارهای وزرا باید پیوسته عدالت داشته باشد.

 

این نماینده مجلس تأکید کرد: وزرا پیوست‌های اصل سوم قانون اساسی را برای برنامه‌هایشان آماده کنند و کم کم به مجلس ارائه کنند.

قالیباف: تشخیص رفتن یا نرفتن نمایندگان با مجلس است|  هر حرفی را نباید جواب بدهیم

پس از تذکر نماینده تهران، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس در پاسخ به وی با تاکید بر اینکه اخطار شما باید در دستور باشد، اظهار داشت: یک کسی حرفی زده اما مگر با رفتن یک نفر از مجلس، مجلس از عدد می‌افتد؟!

وی افزود: مجلس ۲۹۰ نفر عضو دارد؛ حالا ۳ یا ۴ نفر بنا به اولویت و با تشخیص مجلس رفته‌اند و قرار نیست هر کسی هر حرف غیرمنطقی که زد ما جواب بدهیم.

قالیباف تأکید کرد: اگر قرار است کسی برود، مواد ۹۰ و ۹۱ آیین نامه داخلی مجلس با صراحت گفته است که درخواست نماینده مستعفی باید مدلل و مشخص باشد و نهایتا مجلس در این خصوص تشخیص می‌دهد و تصمیم می‌گیرد.

رئیس مجلس تصریح کرد: مجلس خودش می‌داند که چطور با خرد جمعی تصمیم بگیرد.

منبع: خبرگزاری فارس

۱۲:۱۲ ,۱۷ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


رییس جمهوری با اشاره به لزوم وجود ارتباط دیپلماتیک ایران با کشورهای همسایه تصریح کرد: خدا نگذرد از آنان که نگذاشتند روابط ما با برخی همسایگان ...

رییس جمهور با برشمردن اقدامات انجام شده در حوزه سلامت و مهار بیماری کرونا در کشور گفت: این روزها شاهد تحریف و تغییر و آمار غلط و دروغ هستیم.

رئیس‌جمهور گفت: اگر سرمایه‌گذاری نباشد در زمینه‌های مختلف با مشکل مواجه می‌شویم؛ شوخی نکنید و با مردم حرف راست و واقعی بزنید.

معاون اول رئیس جمهور گفت: آقای رییس‌جمهور قول‌های شما احصا شده و باید زمان آن مشخص شود. وزرا هم قول‌هایی که در کمیسیون داده‌اند باید احصا ...

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی