طلا روز سه‌شنبه بزرگ‌ترین کاهش قیمت در حدود یک ماه اخیر را تجربه کرد.

قرن نو - گروه اقتصادی: بررسی ها نشان می دهد ریزش نزدیک به 35 دلاری قیت هر اونس طلا در بازار پس از آن رخ داد که ارزش دلار و بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا افزایش یافت. 

با این حال قیمت طلا پس از سقوط بیش از یک درصدی روز گذشته، در معاملات روز چهارشنبه اندکی افزایش یافت اما همچنان پایین سطح روانی مهم ۱۸۰۰ دلار ماند.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری برابر با 1799 دلار در هر اونس اعلام شده است. 

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا تغییری نداشت و در ۱۷۹۹ دلار و ۴۰ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار شب گذشته ۳۵ دلار و ۲۰ سنت معادل ۱.۹ درصد کاهش، در ۱۷۹۸ دلار و ۵۰ سنت بسته شد.

تحلیلگران معتقدند مرز روانی مهم برای قیمت طلا برابر با ۱۸۳۰  دلار است . به این ترتیب اگر طلا فرصت دوباره ای برای افزایش پیدا کند، سطح ۱۸۳۰ دلار را تست خواهد کرد اما به نظر نمی رسد فضا به نحوی باشد که قیمتها را به سطح بالاتری هدایت کند.

رشد موارد ابتلا به کووید ۱۹ که ناشی از شیوع کرونای دلتا بود به احیای رشد اشتغال آمریکا در اوت ضربه زد و روند احیای اقتصاد جهانی را به خطر انداخت. این وضعیت باعث شد انتظارات برای ادامه اجرای برنامه انبساطی بانک مرکزی آمریکا برای مدت طولانی تر تقویت شود.

هارشال باروت، مشاور تحقیقاتی ارشد شرکت متالز فوکوس در امور جنوب آسیا گفت: فضای اقتصادکلان نشان می دهد که تعدیل خرید اوراق قرضه یا افزایش نرخها ممکن است به سرعت اتفاق نیافتد و این موضوع به نحوی از طلا پشتیبانی می کند.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران اکنون منتظر نشست سیاست پولی روز پنج شنبه بانک مرکزی اروپا هستند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۴ دلار و ۳۰ سنت ایستاد. هر اونس پلاتین با ۰.۲ درصد افزایش به ۱۰۰۰ دلار و ۵۲ سنت و هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۲۳۷۶ دلار و ۷۶ سنت رسید.
 

۱۸:۵۲ ,۱۷ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


قیمت طلا در سال گذشته میلادی شاهد افزایش ۲۵ درصدی بود و در آخرین روز این سال به ۱۸۹۸ دلار و ۶۷ سنت رسید.

سکه طرح جدید صبح امروز ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان قیمت خورد و ارزش و هر گرم طلای ۱۸ عیار به یک میلیون و ۱۵۸ هزار تومان رسید.

قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز پنج شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰، در بازار آزاد تهران به ۱۰ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسید.

بازار طلا، سکه و دلار در دو هفته اول خردادماه با نوسان بسیاری روبه‌رو بود؛ به طوری که در این مدت سکه و دلار حتی وارد ۱۱ میلیون و ۲۴ هزار تومان ...

هر قطعه سکه بهار آزادی طرح امامی در بازار آزاد تهران امروز چهارشنبه 2 تیرماه به قیمت 10 میلیون و 350 هزار تومان به فروش رسید.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی