کاپیتان سابق تیم ملی ایران احتمال دارد به عنوان بازیکن آزاد راهی سرخابی ها شود.

اشکان دژآگه که با پایان نقل و انتقالات اروپا به عنوان بازیکن آزاد بدون تیم مانده است مدتی از طریق دوستانش در ایران اوضاع لیگ و نقل‌وانتقالات و مخصوصا شرایط استقلال و همچنین در مقطعی پرسپولیس را دنبال می‌کرد. هر آن ممکن بود او به یکی از ۲ تیم پرطرفدار پایتخت بپیوندد.

همشهری در این خصوص نوشت: پرسپولیس وقتی نوراللهی را از دست داد، می‌توانست اشکان را جایگزین کند اما این اتفاق نیفتاد و استقلال هم آنقدر سرگرم خریدهای جدید و فسخ و قهر و آشتی بازیکنان قبلی بود که فرصت نکرد به‌طور جدی پیگیر جذب دژاگه باشد.

دو طرف بر سر مسائل مالی هم به توافق نرسیده بودند؛ بازیکن دلاری می‌خواست اما باشگاه ریالی پرداخت می‌کرد. حتی یکی از خواننده‌های سرشناس گفته بود حاضر است هزینه جذب دژاگه را برای استقلال تقبل کند. با اتفاقاتی که رخ داده، اشکان ممکن است حتی تا نیم‌فصل لیگ ستارگان قطر هم بیرون بماند، چون پیشنهاد باشگاه قطری از بقیه پیشنهادهایش بهتر است.

او که با خاطره بدی از تراکتور و لیگ ایران جدا شده، بعید است دوباره برگردد. تا قبل از حضور در تراکتورسازی هم هیچ‌گاه تصور نمی‌کرد روزی در تیم‌های ایرانی بازی کند و اتفاقات به‌گونه‌ای رقم بخورد که حتی درصدی از حقوق سالانه‌اش را هم نتواند بگیرد.

اشکان به‌خاطر مسعود شجاعی به تراکتور رفته بود و حالا هر دوی آنها نه تیم دارند و نه به تیم ملی دعوت می‌شوند.

با همه اینها از نزدیکانش شنیده‌ایم که اگر استقلال و پرسپولیس پیشنهادی جدی بدهند، حاضر است مذاکره کند و به لیگ برتر خلیج‌فارس برگردد. در غیراین‌صورت اولویت با لیگ‌های حاشیه جنوبی خلیج‌فارس است.

اگر قرار به حضور در ایران باشد، تیم‌های تهرانی ارجحیت دارند و دژاگه حتی حاضر شده اگر یکی از قطب‌های فوتبال پایتخت به‌طور جدی خواهانش باشد، از موضع قبلی‌اش مبنی بر عقد قرارداد به‌صورت دلاری کوتاه بیاید و ریالی ببندد.

زندگی در تهران برایش راحت‌تر است، برای همین چنین تغییر نظری داده است.

یکی از دلایل دیگری که پروژه استقلالی شدنش منتفی شد این بود که شنیده بود در لیست فرهاد مجیدی حضور ندارد اما بعدا امین قاسمی‌نژاد هم که خود فرهاد گفته بود در لیستش نیست، با استقلال قرارداد بست.

دژاگه حدود یک‌ماه قبل از طریق یکی از دوستان و همبازیانش در تیم ملی که الان  در تیم استقلال است شرایط حضور در این تیم را جویا شده بود.شایعات دیگری هم در مورد پیشنهادهای باشگاه‌هایی مثل پرسپولیس، گل گهر، مس رفسنجان، هوادار و... شنیده شده بود که هیچ‌کدام جدی نشد. با این‌حال اشکان بازیکن آزاد است و می‌تواند خارج از پنجره نقل‌وانتقالاتی تیم بگیرد.

 

۱۳:۴۵ ,۱۷ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


معاون حقوقی پرسپولیس از شکایت این باشگاه از چند بازیکن استقلال خبر داد.

فرهاد مجیدی میگوید به خاطر قهرمان نشدن رقیب هرگز شرافت خودش و بازیکنان استقلال را زیر سوال نمی برد.

فرزاد مجیدی اخبار مربوط به مذاکره دیشب استقلال با امین قاسمی‌نژاد را تایید کرد.

گفته می‌شود مدیرعامل پیشین باشگاه پرسپولیس حتی رقم پیشنهاد بیشتر از استقلال را به شیمبا داده است.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی