توئیتر قابلیت آزمایشی را ارائه کرده که به کاربران اجازه می‌دهد بدون آن‌که فالوئری را گزارش کند او را حذف کنند.

توئیتر قابلیت جدیدی عرضه کرده که به نظر می‌رسد بسیار کارآمد باشد. قابلیت آزمایشی مذکور اکنون در نسخه وب به کاربر اجازه می‌دهد بدون بلاک کردن فالوئرش، او را حذف کند. در این وضعیت کاربر حذف شده، هیچ نوتیفیکیشنی دریافت نمی‌کند و به این ترتیب احتمال آزار و اذیت و تهدید کاهش می‌یابد.

این شبکه اجتماعی هنوز اعلام نکرده چه زمان قابلیت مذکور را عرضه خواهد کرد. البته قابلیت مذکور همراه زنجیره‌ای از پروژه‌های ضد آزار و مرتبط با حفظ حریم خصوصی از جمله ویژگی آزمایشیSafe Mode و یک گزینه آزمایشی برای آرشیو خودکار توییت ها عرضه می‌شود.

قابلیت حذف فالوئر بدون بلاک کردن وی احتمالاً یک ابزار مهم در مبارزه با آزار به شمار می‌آید. تا کنون کاربران توئیتر مجبور بودند حساب‌های کاربری اهانت آمیز را گزارش کنند و امیدوار باشند توئیتر آنها را مسدود کند.

اما اگر حساب کاربری فرد عمومی باشد، روند ذکر شده نمی‌تواند مانع از آن شود که قلدرهای سایبری وی را دنبال نکنند.

۱۴:۰۶ ,۱۷ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


توئیتر پس از وقفه‌ای چند ساله، دوباره به کاربران تیک آبی اعطا می‌کند. اما این بار قوانین جدیدی وضع شده و توئیتر آن را فقط به گروه‌های مشخص ...

توئیتر برای مقابله با انتشار اخبار جعلی روی این پلتفرم شبکه اجتماعی همکاری مشترکی را با رویترز و AP آغاز کرد.

توییتر حدود یک ماه قبل اعلام کرده بود برای همیشه با «Fleet»، قابلیت مشابه استوری اینستاگرام در تاریخ ۱۲ مردادماه خداحافظی می‌کند و در نهایت ...

آغاز فعالیت سردار احمدی وحیدی در توئیتر گمانه‌ها را برای حضور او در دولت رئیسی تقویت کرد.

نظر خود را ثبت کنید

ویدیو

عکس

اینفوگرافی