با افزایش افسارگسیخته قیمت ها در بازار خودرو رکود سنگینی در این بازار حاکم شده است و خرید و فروش خودرو در کشور به حداقل رسیده است؛ با وجود رکود حاکم بر بازار اما برخی از خودروها کماکان به پیشروی ادامه دادند.

قرن نو- گروه اقتصادی- نگارعلی: بازار خودرو افزایش قیمت های خیره کننده ای را در چند ماه اخیر تجربه کرده است به طوری که پراید 111 از روزهای ابتدایی تابستان تاکنون 19 میلیون تومان گران شده است و پژو 206 تیپ  مدل 1400 نیز در این مدت افزایش قیمت نزدیک به 30 میلیون تومانی را تجربه کرده است.

افزایش قیمت های افسارگسیخته در بازار خودرو در چند ماه اخیر خرید و فروش در این بازار را به حداقل رسانده است و رکود بازار خودرو را تعمیق کرده است؛ با وجود به حداقل رسیدن معاملات در این بازار اما روند قیمت ها در برخی از خودروهای موجود در بازار کماکان افزایشی است.

از میان خودروهایی که با وجود رکود حاکم شده در بازار کماکان در حال گران شدن هستند می توان به پژو 405‏، GLX بنزینی مدل 1399 اشاره کرد که در 24 ساعت گذشته 0.88 درصد گران شده است و در حال حاضر 228 میلیون تومان قیمت خورده است و پژو 508‏، GT لاین مدل 2017 نیز در 24 ساعت گذشته بیش از 3 درصد افزایش قیمت را تجربه کرده است و در حال حاضر یک میلیارد و 450 میلیون تومان قیمت خورده است.

در بین خودروهای تیبا مدل صندوقدار پلاس تولید سال 1399 نیز در 24 ساعت گذشته گران شده است و این خودرو با افزایش قیمت 0.62 درصدی به 162 میلیون تومان رسیده است.

رکود حاکم شده بر بازار خودرو حریف برخی از خودروهای دنا موجود در بازار نیز نشده است؛ خودرو دنا پلاس‏ اتوماتیک توربو مدل 1400 در 24 ساعت گذشته افزایش قیمت 1.06 درصدی را تجربه کرده است و در حال حاضر 470 میلیون تومان قیمت خورده است و مدل 1399 این خودرو نیز در این مدت 0.45 درصد گران شده است و در حال حاضر 440 میلیون تومان قیمت خورده است.

برخی از خودروهای رانا نیز افزایش قیمت را در 24 ساعت گذشته تجربه کردند که از میان آنها می توان به رانا LX‏ مدل 1398 اشاره کرد که در این مدت 0.89 درصد گران شده است و در حال حاضر 225 میلیون تومان قیمت خورده است و مدل 1399 این خودرو نیز در این مدت افزایش قیمت 2.04 درصدی را تجربه کرده است و در حال حاضر 245 میلیون تومان قیمت خورده است.

در این میان نوسانات قیمتی در اکثر خودروهای سمند و ساینا به حداقل رسیده است و با این وجود خودروهای کوییک کماکان در حال پیشروی هستند؛ کوییک اتوماتیک پلاس مدل 1399 در 24 ساعت گذشته 0.91 درصد گران شده است و در حال حاضر 220 میلیون تومان قیمت خورده است و مدل 1400 این خودرو افزایش قیمت 0.87 درصدی را در 24 ساعت گذشته تجربه کرده است و 230 میلیون تومان قیمت خورده است.

در جدول زیر قیمت روز خودروهای موجود در بازار آمده است:


۱۶:۰۰ ,۱۷ شهریور ۱۴۰۰

اخبار مرتبط


این روزها میزان ریزش قیمت حاشیه بازار خودروهای چینی در مقایسه با نرخ فروش کارخانه آنها بیشتر از خودروهای داخلی بوده و نرخ برخی از این خودروها ...

با گذشت حدود هفت ماه از ممنوعیت درج قیمت مسکن و خودرو در آگهی های اینترنتی، شنیده ها حاکی از آن است که برخی نمایندگان مجلس موافق بازگشت قیمت ...

پس از اعلام شیوه جدید قیمت‌گذاری خودرو از سوی شورای رقابت، بازار خودرو که روزهای آرامی را پشت سر می گذاشت، ناگهان با طوفان قیمت‌ها مواجه شد ...

پلیس امارات رکورددار در اختیار داشتن خودروهای لوکس است.

نائب رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودروی تهران گفت:اختلاف قیمت خودرو بین کارخانه و حاشیه بازار بسیار کم شده و کاهش قیمت‌ها در بازار به گونه‌ای ...

نظر خود را ثبت کنید